رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۱
  • کد خبر : ۲۶۱۴
  • مشاهده :  111 بازدید
  • چاپ خبر : در بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز چه گذشت؟

در بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز چه گذشت؟

به گزارش پایگاه خبری بسیج دانشجویی «۲ آذر»، بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز در قزوین برگزار شد. در این اجلاس سراسری که با حضور مسئولان کشوری و استانی از سراسر کشور در سالن امفی تئاتر دانشگاه بین المللی امام خمینی برگزار شد از ۲۴ اثر و ایده برتر همچنین دستگاهها و فعالان برتر حوزه […]

به گزارش پایگاه خبری بسیج دانشجویی «۲ آذر»، بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز در قزوین برگزار شد.

در این اجلاس سراسری که با حضور مسئولان کشوری و استانی از سراسر کشور در سالن امفی تئاتر دانشگاه بین المللی امام خمینی برگزار شد از ۲۴ اثر و ایده برتر همچنین دستگاهها و فعالان برتر حوزه نماز تقدیر شد.

آغاز گر این اجلاس قرائت متن پیام رهبر معظم انقلاب بود که توسط حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان قرائت شد.

متن پیام مقام معظم رهبری به بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز به این شرح است:

خداوند علیم و قدیر را سپاسگزارم که تلاش شما دست اندرکاران محترم این اجلاس مهم و بیش از همه عالم بزرگوار و مجاهد جناب حجت الاسلام آقای قرائتی در بخش‌های اساسی و مؤثری به بار نشسته و کارهای مفیدی در ترویج فریضه بزرگ و بی‌بدیل نماز انجام گرفته است.

با این همه، ظرفیت و میدان کار و نیز نیاز و عطش جامعه‌ اسلامی برای رسیدن به نقطه‌ مطلوب، بسیار بیش از واقعیت‌های کنونی در این باره است. در پیام سال گذشته گوشه‌ای از این فضای خالی و تلاش‌پذیر، نشان داده شده است.

سخن امروز من تأکید بر احساس مسئولیت همگانی است.

توقع و انتظار اینجانب آن است که همه به ویژه مسئولان دستگاه‌ها و دارندگان امکانات مادی و معنوی و مدیریتی، عظمت این مسئله را به درستی دریابند و گام در راه عمل نهند.

همه بدانند که یکی از مؤثرترین راه‌ها برای کاستن آسیب‌های اجتماعی، ترویج نماز است.

به اینکه حتی یک نفر از جوانان و نوجوانان کشور، در نماز سهل انگاری نکند همت گمارید.

این یکی از بهترین راه‌ها برای سلامت معنوی و روحی مردم ما و جامعه‌ی ما است.

به اینکه همگان فرا بگیرند و عادت کنند که نماز را با خشوع و حضور قلب بجا آورند، همت گمارید.
اینها همه کارهای ممکنی است که با عزم راسخ و کار مداوم شما دست‌اندرکاران، محقّق خواهد شد، ان شاالله

سخنرانی وزیر آموزش و پرورش و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس و قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، امام جمعه و استاندار قزوین و همچنین ارائه ایده های برتر توسط تعدادی از افراد فعال در حوزه نماز از قسمت های مختلف بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز به شمار می رفت.

در این اجلاس مهم کشوری بیش از ۸۰۰ نفر که بیش از ۳۰۰ نفر آنها مهمانانی از فرهیختگان، استانداران، ائمه جمعه و جماعات سراسر کشور بودند حضور داشتند.

این اجلاس به صورت مستقیم مراسم از شبکه های سراسری و استانی و پخش کامل مراسم توسط رسانه ملی پخش شد و حضور اصحاب رسانه نیز در آن بسیار پر رنگ بود.

قرار بود در این اجلاس از تمبر بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز توسط حجت الاسلام قرائتی مسئول ستاد اقامه نماز رونمایی شود که وی به دلیل هزینه بالای این تمبر که بالغ بر ۲۰ میلیون تومان می شد از این امر امتناع کرد.

وی در پاسخ به علت این امتناع با انتقاد از هزینه صرف شده برای این امر گفت: آیا این تمبر می تواند یک نفر را به جمع نمازخوانها اضافه کند یا برای کار دیگری است.

در پایان این مراسم از دستگاههای اجرایی برتر، فعالان نماز، صاحبان ایده های برتر، امامان جمعه و جماعت نمونه، مدرس، مبلغ نمونه، طرح های هنری شاخص در حوزه نماز توسط مسئول ستاد اقامه نماز و وزیران و مسئولان دیگر با اهدای لوح و انگشتر متبرک شده توسط مقام معظم رهبری به عنوان هدیه شاخص تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه