رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۵
  • کد خبر : ۳۵۶۶
  • مشاهده :  56 بازدید
  • چاپ خبر : تشکیل هسته‌های منسجم علمی در دانشگاه‌ها برای نیل به اقتصاد مقاومتی لازم است

تشکیل هسته‌های منسجم علمی در دانشگاه‌ها برای نیل به اقتصاد مقاومتی لازم است

مسئول علمی بسیج دانشجویی استان قزوین تصریح کرد: باید به عنوان عضوی از این جامعه قسمتی از کار را در دست بگیریم تا «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» در حد شعار نماند و به واقع تحقق پیدا کند لذا تشکیل هسته های علمی با اهداف منسجم باید در دستور کار دانشگاه ها قرار بگیرد. محمد […]

مسئول علمی بسیج دانشجویی استان قزوین تصریح کرد: باید به عنوان عضوی از این جامعه قسمتی از کار را در دست بگیریم تا «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» در حد شعار نماند و به واقع تحقق پیدا کند لذا تشکیل هسته های علمی با اهداف منسجم باید در دستور کار دانشگاه ها قرار بگیرد.

محمد رسول ملاحسنی مسئول علمی بسیج دانشجویی استان قزوین در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری بسیج دانشجویی استان قزوین «۲ آذر»، با بیان اینکه یکی از بهترین ابزارها ابزار کار علمی است اظهار کرد: زمانی که دانشجو وارد محیط دانشگاه می‌شود و در جستجوی کار علمی است باید با کارهای فوق برنامه علمی بتوانیم نخبه های دانشگاه‌ها را شناسایی و در قالب تشکیلات سازمان دهی کنیم.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین اقدامات تشکل های علمی می تواند در قالب بازدیدهای علمی از کارگاه های مختلف باشد.

ملاحسنی با بیان اینکه یکی از مهمترین ظرفیت های تشکل های علمی نشریات علمی و تخصصی دانشجویی است گفت: این امر سبب می شود تا هسته های علمی در دانشگاه ها در رشته های مختلف شکل بگیرد.

وی افزود: از آنجا که دانشجو باید مطالبه گر باشد به دنبال چرایی و طرح مسئله هستیم چرا که در حال حاضر استان قزوین در مورد مسائل مختلف دچار مشکلات اساسی است از این رو دانشجویان باید در این عرصه ها ورود پیدا کنند و کار علمی و تحقیقاتی برای حل این معضلات انجام دهند.

مسئول علمی ناحیه بسیج دانشجویی استان قزوین تصریح کرد: باید به عنوان عضوی از این جامعه قسمتی از کار را در دست بگیریم تا «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» در حد شعار نماند و به واقع تحقق پیدا کند لذا تشکیل هسته های با اهداف منسجم باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: نمی توان تنها به دادن بیانیه و امثال آن کار را پیش برد از این رو باید به دنبال راهکاری مناسب باشیم تا در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی قدمی برداشته شود.

ملاحسنی با بیان اینکه یکی از ظرفیت های اقتصاد مقاومتی اردوهای جهادی است خاطرنشان کرد: می توان از این اردوها نهایت بهره برداری را نمود برای مثال در عرصه پزشکی اقدامات مناسبی صورت می گیرد اما باید دید چرا در رشته های دیگر تیم های مناسبی چون تیم کشاورزی، روانشناسی و … تشکیل نمی شود تا به صورت منسجم و کارشناسی وارد یک محیط شده و مشکلات مردم آن منطقه را حل کنند .

مسئول علمی ناحیه بسیج دانشجویی استان قزوین در پایان به نقش اساسی حلقه های صالحین نیز اشاره و عنوان کرد: باید از تمام ظرفیت های موجود در بسیج برای پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی بهره جست و حس مطالبه گری را در میان اقشار مختلف جامعه به ویژه دانشجویان بالا برد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه