رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۵
  • کد خبر : ۳۸۴۶
  • مشاهده :  151 بازدید
  • چاپ خبر : رئیس جمهور‌ با سعه صدر بیشتری به موضوعات واکنش نشان دهند/نقد حکومت ضروریست/دانشگاه و جنبش‌های دانشجویی همچون دیده‌بان‌های جامعه اند

رئیس جمهور‌ با سعه صدر بیشتری به موضوعات واکنش نشان دهند/نقد حکومت ضروریست/دانشگاه و جنبش‌های دانشجویی همچون دیده‌بان‌های جامعه اند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان قزوین، علی مطهری در آئین گشایش تشکل اسلامی انجمن فرهنگ و سیاست که در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد اظهار داشت: اگر یک حرکت و اجتماعی و سیاسی بخواهد پیروز باشد باید متکی به یک حرکت فکری باشد و تا زمانی که اصول و مبانی […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان قزوین، علی مطهری در آئین گشایش تشکل اسلامی انجمن فرهنگ و سیاست که در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد اظهار داشت: اگر یک حرکت و اجتماعی و سیاسی بخواهد پیروز باشد باید متکی به یک حرکت فکری باشد و تا زمانی که اصول و مبانی فکری مناسبی وجود نداشته باشد آن حرکت ناقص می‌ماند.

وی افزود: شهید مطهری همواره تاکید داشتند که هر حرکت سیاسی و اجتماعی باید پشتوانه فکری داشته باشد در غیر این صورت مجذوب حرکت‌های بیگانه می‌شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در طول تاریخ نبودن اصول فکری سبب تغییر ایدئولوژی برخی از حرکت‌ها بوده‌ایم که این مهم نشان دهنده اهمیت اصول فکری است.

مطهری تاکید کرد: برای قرار دادن اصول فکری جوانان و دانشجویان باید از آموزه‌های شهید مطهری استفاده کنند چراکه ایشان مورد تایید امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اینکه ما در دانشگاه‌ها جنبش‌های مختلفی داریم پدیده مبارکی است و باید به آن اهمیت داد چراکه همواره به جنبش‌های دانشجویی نیاز داریم و دانشجویان به عنوان دیده‌بان جامعه محسوب می‌شود و مردم را نسبت به خطرات احتمالی آگاه می‌سازند.

وی افزود: جنبش دانشجویی برای همیشه لازم است چراکه نقد قدرت همواره لازم بوده و حکومت‌ها همیشه نیازمند نقد هستند چراکه در غیر اینصورت فاسد خواهند شد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید به صحبت‌های شهید مطهری درباره نقد در جامعه را چنین عنوان کرد: شهید مطهری از ابتدا بر موضوع نقد توجه ویژه داشته و در آثار آنها این مهم به خوبی مشاهده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه آداب نقد باید رعایت شود، ابراز کرد: تسلط بر موضوع، انصاف و خیرخواهی جزو آداب نقد محسوب می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: قشر دانشجو مانند هر قشری نقاط ضعف و قوتی دارد و در مورد مواجهه با آنها باید نقاط ضعف و قوت را بیان کنیم که روحیه جوانی، میل به عدالت خواهی، مبارزه با ستم و استفاده از هوش مناسب جزو مهم‌ترین نقاط قوت دانشجویان محسوب می‌شود.

مطهری؛ غلبه احساسات بر عقل، علم ناقص و نگاه ابزاری به دانشجو را جزو مهمترین نقاط ضعف دانشجویان عنوان کرد.

نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی تشریح کرد: دانشجو و دانشگاه می‌تواند نقش یک مصلح اجتماعی را اجرا کند و شرط این اقدام صالح شدن خود دانشجو و دانشگاه است، دانشجویان به جز تحصیل وظیفه سنگینی را برعهده دارند و جماعت اسلامی نباید تحت تسلط کفار باشد.

وی افزود: هیچ تضمینی نیست که انقلاب از مسیر خود خارج نشود و بستگی به عمل ما دارد که اگر خوب عمل کنیم موفق و در غیر اینصورت شکست خواهیم خورد.

نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی تبیین کرد: حجاب مسئله مهمی است و در موضوع بانوان اهمیت بیشتری دارد و نظام خانوادگی اسلام بر روی این موضوع تاکید دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وضعیت حجاب در دانشگاه‌ها خیلی اسفناک نیست، خاطرنشان کرد: دولت‌ها زیاد به دنبال موضوع منطقی و اصولی در حجاب نیستند که این مهم باید تغییر یابد .

نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ipc مشکلاتی را داشت که تمامی آنها برطرف شد و هنوز هیچ قرارداد نفتی منعقد نشده است.

وی بیان کرد: موضوع FATF مشتمل بر سه قانون است و تقریبا بسیاری از قوانین آن را اجرا کرده‌ایم و در نامه وزیر اقتصاد آمده که بیشتر قوانین را داریم و باقی مانده قوانین را هم براساس قانون اساسی جمهوری اسلامی اجرا می‌کنیم.

مطهری تاکید کرد: هیچ کشوری نیست که تمامی این قوانین را اجرا کند و ما تاکنون در لیست سیاه این قانون بوده‌ایم که با توجه به نامه وزیر اقتصاد از لیست خارج شده‌ایم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنان نظر بنده در موضوع برجام مثبت است و انتقاد مسئولان در سازمان ملل و غیره طبیعی است و برای همراهی کردن بیشتر کشورهای مختلف است.

مطهری گفت: وارد شدن برجام به این صورت در مجلس درست نبود و بررسی جزئیات برجام در مجلس شورای اسلامی درست نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ۲۰ دقیقه هم برای تصویب برجام زیاد بود و باید در ۵ دقیقه برجام با یک آری یا خیر حل و فصل می‌شد.

نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: دولت در مقابل منتقدان کم‌تحمل است و رئیس جمهور باید با سعه صدر بیشتری به موضوعات واکنش نشان دهند.

انتهای پیام/‌

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه