رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
  • کد خبر : ۴۱۲۴
  • مشاهده :  79 بازدید
  • چاپ خبر : جلسه هم اندیشی ریاست دانشگاه پیام نور قزوین با نخبگان دانشجو و مسئولین بسیج دانشجویی:

جلسه هم اندیشی ریاست دانشگاه پیام نور قزوین با نخبگان دانشجو و مسئولین بسیج دانشجویی:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی قزوین، جلسه هم اندیشی ریاست دانشگاه پیام نور قزوین با نخبگان دانشجو و مسئولین بسیج دانشجویی به میزبانی دانشگاه پیام نور مرکز قزوین برگزار شد. ابتدای جلسه حجت الاسلام محبی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور استان قزوین ضمن تبریک روز استاد گفت: رفت و آمد […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی قزوین، جلسه هم اندیشی ریاست دانشگاه پیام نور قزوین با نخبگان دانشجو و مسئولین بسیج دانشجویی به میزبانی دانشگاه پیام نور مرکز قزوین برگزار شد.

ابتدای جلسه حجت الاسلام محبی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور استان قزوین ضمن تبریک روز استاد گفت: رفت و آمد های مسئولین در دانشگاه ها باعث بزکات خوبی است، این باعث میشود رسالت های اصلی را به سرانجام برسانیم.

محبی در ادامه گفت: ما باید به تقویت بنیه علمی با رویکرد دینی برویم. مسئولین باید برنامه ریزی ها را جوری انجام بدهیم که به آن برسیم. عرصه جهاد در اسلام فقط عرصه نظامی نیست، بلکه عرصه فرهنگی، عرصه مدیریتی و تمام عرصه هاست. نگاه یک طرفه به عرصه جهاد باعث ضربه است.

در ادامه مهرنیا، ریاست دانشگاه پیام نور استان قزوین، صحبت های خود را با طرح یک سوال آغاز کرد و گفت: ما باید فرق بین اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل با اقتصاد مقاومتی، تولید-اشتغال را بدانیم.
ما باید برنامه ریزی هایمان به شکلی باشد که برنامه ها عملیاتی شود و در آخر هر سال بشود برآورد کرد.
نکته دوم این است که ما باید به توسعه فرهنگ بسیجی کمک کنیم. این توسعه فرهنگی به دوشکل قابل انجام است. ۱) توسعه فرهنگی خاص ۲)توسعه فرهنگی عام. توسعه فرهنگی خاص یعنی همین جلساتی که تشکیل میشود. اما مهمتر از این توسعه فرهنگ بسیجی عام است. این روش دوم یعنی برنامه ما برای یک دانشجو چیست؟
دانشجویی که در روز پنج ساعت ماهواره نگاه میکند، نوع نگاه او به زندگی چیست؟
ما باید برای این قشر از دانشجو برنامه ریزی کنیم.

مهرنیا در ادامه با اشاره به عرصه ایثار و جهاد گفت: با این همه ایثار گری ها دیگر کسی جرات ندارد به کشور ما حمله کند. ما در جبهه گذشته ایثار کردیم، الان هم در جبهه فرهنگی و علمی باید ایثار گری کنیم، این ایثار گری ها هیچ گونه میسر نمیشود مگر اینکه اقدام و عمل با هم گره بخورد. واقعا این عرصه جهاد جهاد اکبر است، اگر در زمان دفاع مقدس بسیجی خود را روی بمب شیمیایی می انداخت و شهید میشد الان هم بسیجی باید مشکلات را آغوش بگیرد.
اگر این روحیه جهادی مخصوصا جهاد علمی در بین ما باشد دیگر نیازی نیست در صنعت هواپیما جلوی کشورهایی مثل آمریکا و… گردن کج کنیم.
شما نخبگان و بسیجیان تجربه دارید، اگر در دانشگاه کاری انجام میشود با استفاده از تجربیات بسیج بوده. به عنوان مثال همین کرسی های آزاد اندیشی که برگزار میشود باعث سیقل داده شدن افکار میشود.
تغذیه فرهنگی باید صورت بگیرد که یکی از درگاه های اصلی این تغذیه دادن همین تجربیات شما است.

در انتها دانشجویان مشکلات و معضلات دانشجویان را مطرح نمودند و مسئولین پاسخ دادند.

انتهای پیام./

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه