رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳
  • کد خبر : ۴۳۹۲
  • مشاهده :  56 بازدید
  • چاپ خبر : ماجرای نامه بسیج دانشجویی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین به صادق زیباکلام

ماجرای نامه بسیج دانشجویی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین به صادق زیباکلام

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، بسیج دانشجویی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین نامه ای به صادق زیبا کلام ارسال کرد که جواب وی و تشکر بسیج دانشجویی را در پی داشت: نامه بسیج دانشجویی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین(ره) به صادق زیباکلام روز سه شنبه ۲۰تیر ماه ۹۶ صادق […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، بسیج دانشجویی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین نامه ای به صادق زیبا کلام ارسال کرد که جواب وی و تشکر بسیج دانشجویی را در پی داشت:

نامه بسیج دانشجویی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین(ره) به صادق زیباکلام

روز سه شنبه ۲۰تیر ماه ۹۶ صادق زیبا کلام در یادداشتی در روزنامه شرق، فرمودند که چرا مخالفان برجام نمی گویند که تحریم های جدید به چه دلایلی وضع گشته است، چرا مخالفان نمی گویند که آمریکا تحریم ها را به دلایل حقوق بشری یا … تشدید کرده است نه به بهانه هسته ای!

آقای دکتر زیبا کلام عزیز

ضمن عرض خسته نباشید بابت وقتی که برای نوشتن این مقاله صرف کردید، باید بگوییم که اینگونه نگاه کردن شما به برجام، تحریم های جدید و مخالفان برجام، ما را به یاد این می اندازد که گویا در جنگ با کسی هستید، اما وسط جنگ با لبخند، میلیاردها تومان از داراییتان را دو دستی تقدیم طرف مقابل می کنید و از وی خواهش می کنید که با شما به فلان بهانه نجنگند و به بهانه های دیگری که برای جنگیدن با شما دارند بسنده کنند! در حالی که به طور قطع می دانید که آنان به خاطر خواسته های بر حقتان به شما هجوم آورده اند نه به بهانه ها و دست آویزهایی که بر زبان می آورند!

ما ضمن تشکر مجدد به خاطر وقت و کالری ای که برای نوشتن این مقاله مصرف کردید (که البته احتمالا حق التحریرش هم به زودی به دستتان می رسد)، قاب عکس زیر را به صورت نمادین از طرف بسیج دانشجویی دانشگاه بین المللی امام خمینی ( ره)، به شما اهداء می نماییم.

شاید این تصویر، جنایات آمریکا علیه ملت ایران را برای شما یادآوری کرده و شما را از دست و پا زدن بیهوده برای توجیه کردن اقدامات خصمانه آمریکا ( مخصوصا در پسابرجام) باز دارد.

بسیج دانشجویی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین
صادق زیبا کلام نیز در پاسخ به گلایه بسیج دانشجویی قزوین نامه ای نوشت:

دوستان بسیجی دانشگاه امام خمینی(ره)

سلام. ممنونم از محبتتان و پستی که برایم فرستادید. شما هم اگر فرصت کردید به پست «طرح سه فوریتی علیه توتال» (http://www.zibakalam.com/news/۲۳۳۷) نگاهی بیندازید.

در ضمن مرقوم فرموده بودید که عن‌قریب حق‌الزحمه نوشتن سرمقاله برای روزنامه شرق را دریافت خواهم کرد. محض اطلاع دوستان بسیج دانشجویی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)، بنده هیچ حق‌الزحمه‌ای بابت نوشتن مقالات و یا انجام مصاحبه‌ها از هیچ روزنامه، هفته‌نامه، ماهنامه، ویژه‌نامه و یا سایت‌ها دریافت نمی‌کنم. البته خوشحال می‌شدم اگر حق‌الزحمه پرداخت می‌کردند؛ اما متأسفانه علی‌الاغلب فقیر و ندار هستند و هَشت‌شان گرو نُه‌شان هست.

در ضمن در خصوص زدن ایرباس ایران در تیر ۶۷ توسط ناو آمریکایی وینسنس که تصویر یکی از قربانیان آن را برایم فرستاده بودید، صدها صفحه گزارش توسط دستگاه‌های ذی‌ربط آمریکایی به رشته تحریر درآمده. تصور نمی‌کنم شما و سایر دوستان بسیجی‌تان تاکنون زحمت مطالعه یک سطر از آن گزارش‌ها را به خودتان داده باشید؛ و ترجیح داده‌اید تا دنیا را از پشت عینک ایدئولوژیکی که به چشم زده‌اید بنگرید؛ اما شاید یک روز عینکتان را مجبور شدید بردارید و دنیا را نه آن‌گونه که می‌پندارید بلکه آن‌گونه که هست سرانجام ببینید.
ایام به کام باد
ارادتمند – صادق زیباکلام
۲۳تیر۹۶

تشکر بسیج دانشجویی از پاسخ زیباکلام
از پاسخ شما بسیار ممنونیم.

البته انتظار داشتیم که به جای پاسخ دادن به حاشیه بپردازید!

آقای زیباکلام عزیز پذیرفتن این قیاس به نفس شما برای ما کمی مشکل است؛ سخنان شما در مورد صدها گزارش خوانده نشده ما را به یاد سخنان جالب جنابعالی (مناظره دانشگاه علوم پزشکی آبان ۹۴) انداخت که به اذعان خودتان حتی متن برجام را مطالعه نفرموده بودید و درباره آثار آن صحبت می کردید!

با اینکه البته هزاران صفحه از آن گزارش ها هم نمی تواند عدم اشاره به قربانیان بی گناه، در مراسم تجلیل از ویلیام راجرز را توجیه کند.

در ضمن سخنانی در مورد عینک ایدئولوژیک فرموده بودید. با اینکه اگر کسی که به گفته خودش بند بند وجودش لیبرال است (مناظره رادیویی اسفند ۹۳) و قاعدتا چشمی که با آن به همه چیز می نگرد به تبع همینطور است، از عینک ایدئولوژیک سخن بگوید بسیار جای تعجب دارد! اما به روی چشم! اگر برداشتن عینک موجب شد اقدامات خصمانه و حتی اظهارات منصفانه وزیر خارجه را نادیده بگیریم و شاهد رسیدن نفع از این خوش بینی به آمریکا به مردم کشورمان باشیم خود پیش قدم آن خواهیم بود.

بسیج دانشجویی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه