رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۷
  • کد خبر : ۴۵۸۸
  • مشاهده :  58 بازدید
  • چاپ خبر : حجت الاسلام والمسلمین هاشمی در جمع دانشجویان قزوینی: سکولار، راهبراصلی شیطان است/ اومانیسم ولیبرالیسم، آغاز تمدن سازی سکولار است

حجت الاسلام والمسلمین هاشمی در جمع دانشجویان قزوینی: سکولار، راهبراصلی شیطان است/ اومانیسم ولیبرالیسم، آغاز تمدن سازی سکولار است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد هاشمی پژوهشگر و از اساتید مطرح طرح ولایت کشوری در نهمین دوره تداوم دو روزه طرح ولایت استانی_دوره خط امام(ره) در نشست سیاسی و بصیرتی که با محوریت ” تحلیل سکولاریسم ”، در ۷شهریور ماه سال جاری در دانشکده […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد هاشمی پژوهشگر و از اساتید مطرح طرح ولایت کشوری در نهمین دوره تداوم دو روزه طرح ولایت استانی_دوره خط امام(ره) در نشست سیاسی و بصیرتی که با محوریت ” تحلیل سکولاریسم ”، در ۷شهریور ماه سال جاری در دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی قزوین که به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزارشد اظهار کرد: ریشه تمدن غرب، از سکولاریسم شروع می‌شود؛ تمدن سازی به‌صورت ارگانیک اتفاق می افتد و تا نظام فکری به ارگانیک نرسد، به تمدن نمی‌رسد پس هر تفکری به تمدن ارگانیک نیاز دارد.

وی با بیان اینکه جدایی دین از سیاست تنها یکی از نتایج سکولاریسم است، به اصل ادعای سکولاریسم پرداخت و افزود: سکولاریسم دنیا وآخرت راکاملا مستقل ازهم می‌داند که نقطه مقابل تمام ادیان الهی است چون دین الهی معتقد است: الدنیا مزرعه الاخره.

هاشمی ادامه داد: سکولار، اصل وجودخدا را نفی نمی‌کند. ما در ادبیات دینی، نقطه مقابل سکولار را ربوبیت می‌دانیم نه خالقیت. سکولار، راهبراصلی شیطان است پس اگر کسی دنیا وآخرت را جدا از هم تلقی کند، با ابلیس همراه شده است.

این استاد حوزه و دانشگاه به تاریخچه سکولاریسم اشاره وعنوان کرد: نقطه آغاز سکولاریسم به قرن ۱۴ ام به دکارت(فیلسوف) برمی‌گردد، درقرن ۱۷ام، ریشه و مبانی سکولاریسم ایجاد می‌شود، قرن ۱۸ ام با کانت به تکامل میرسدو ماانقلاب صنعتی و سیاسی برااساس دموکراسی داریم، قرن۱۹ام به شکوفایی اولیه و قرن ۲۰ام به اوج شکوفایی خود می‌رسد درحالیکه قرن ۲۱ام، اُفول تمدن غرب را به‌صورت رسمی وعلنی شاهدهستیم.

هاشمی نتایج سکولاریسم و خطوط قرمز آن را معرفی کرد: ۱-عالم دنیا درهستی خود مستقل ازآخرت است، ۲-عالم دنیا درتبیین و فهم نیز مستقل ازآزادی است، ۳- مبداومعادازهر تحلیلی باید بریده شود و -۴هدف و خالق نیز ازتحلیل بریده شود.

وی با تاکید به حکیم بودن خداوند عنوان کرد: درقرآن داریم ”انا انزلنا..الماء” ما نازل کردیم یعنی به هدف و مبدا تاکید وتوجه دارد درحالیکه در سکولاریسم، بدون اینکه به هدف توجه کند تنها به قانون هاو چگونگی فرایند تولید باران تاکید می‌کند.

استاد مطرح طرح ولایت کشوری، نیوتون را از چهره‌های تاثیرگذار درپیشرفت سکولار دانست و گفت: قانون‌های نیوتون در تثبیت سکولار نقش بزرگی ایفا کرده است.

هاشمی مطرح کرد: نتیجه سکولار ” اومانیسم ” است. یعنی همه انسان‌ها خدا هستند. ابزار ربوبیت شامل عقل وحس و تجربه است که تجربه حاصل برآیندعقل وحس است. اومانیسم، لیبرالیسم آغاز تمدن سازی سکولار است ؛ لیبرالیسم یعنی اباحه گری؛ ازآنجاییکه چون ارتباطی بین دنیا و آخرت وجود ندارد پس انسانها آزادند دردنیا هرکاری (گناه) انجام بدهند؛ پس گناه معنایی در سکولاریسم ندارد.

وی معرفت، فرهنگ، اخلاق، سیاسیت وعلم را از شاخه‌های اصلی تمدن نام برد و تصریح کرد: فیزیک، دقیق ترین علم تجربی است. تکنولوژی از فیزیک سرچشمه میگیرد، به همین دلیل است که آمریکایی‌ها، دانشمندان هسته ای ایران را ترور می‌کنند، چرا دانشمندان هسته ای دیکر کشورها را نه؟!

پژوهشگر علوم سیاسی گفت: هایدگر کانت، عقل را به ۲قسمت تقسیم کرد: ۱-عقل ابزاری که ابزار تجربه است و فقط وفقط قوانین رامیفهمد. ۲-عقل متافیزیکی که داده را به فرضیه تبدیل می‌کند، که سکولار دقیقا نفی عقل متافیزیک می‌کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه