رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۵:۱۴
  • کد خبر : ۴۷۲۸
  • مشاهده :  151 بازدید
  • چاپ خبر : بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین اظهارات گستاخانه رئیس جمهور آمریکا علیه ایران را محکوم کرد

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین اظهارات گستاخانه رئیس جمهور آمریکا علیه ایران را محکوم کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با صدور بیانیه‌ای اظهارات گستاخانه رئیس جمهور آمریکا علیه ملت ایران را محکوم کرد. متن بیانیه به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم یا ایها الذین امنوا لا تتخذوا بطانة من دونکم لا یالونکم خبالا ودوا ما عنتم […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با صدور بیانیه‌ای اظهارات گستاخانه رئیس جمهور آمریکا علیه ملت ایران را محکوم کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یا ایها الذین امنوا لا تتخذوا بطانة من دونکم لا یالونکم خبالا ودوا ما عنتم قد بدت البغضاء من افواههم وما تخفي صدورهم اكبر- آیه ۱۱۸ سوره آل عمران

اظهارات سخیف اما تکراری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران، موجی از خشم و نفرت جهانی نسبت به سیاستمداران آمریکا ایجاد کرده است. صحبت هایی که ذات حقیقی آمریکا را برای همه مردم جهان و جناح های سیاسی داخل کشور، به طور کامل آشکار کرد. از توهین و اتهامات دروغین او به ملت ایران و مجموعه سپاه پاسداران تا اقدام به تحریم های مجدد و نقض برجام.

اظهارات وقیحانه ترامپ که شان جایگاه سیاستمداران آمریکا در دیدگاه جامعه بین الملل را بیش از گذشته پایین آورد ارزش پاسخگویی ندارد؛ اما ذکر چند نکته در این باره ضروری است که به اختصار بیان میکنیم:

یک/ رئیس جمهور آمریکا در نطق خود، مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که به جهت حفظ ارزش های انقلاب به وجود آمده است مورد توهین قرار داد و آن را مجموعه ای فاسد و حامی تروریسم خطاب کرد؛ آقای ترامپ در سخنان پیش از ریاست جمهوری خود در خطاب به رقیب انتخاباتیشان خانم کلینتون گفتند که او و اوباما سازندگان داعش هستند؛ شخص خانم کلینتون نیز در کتاب “انتخاب های سخت” اعتراف کرده است که ایده استفاده از تفکر وهابی برای ساخت گروه های تروریستی و تکفیری در بین مسلمانان کار او بوده است؛ علاوه براین کمک های مالی و تسلیحاتی ارتش آمریکا در سوریه و عراق به گروه های تکفیری بر هیچ کس پوشیده نیست.

حال چطور می‌شود که بعد از رسیدن به جایگاه ریاست جمهوری، سپاه را که در جواب درخواست رسمی سران کشورهای عراق و سوریه در حال مبارزه با تروریست ها و تقدیم جوانان خود است متهم به حمایت از تروریسم میکند؟؟؟!!!

آیا حمایت از حزب الله و گروه های مبارز فلسطینی که به دنبال دفاع از خود و سرزمینشان در برابر رژیم خونخوار و سفاک صهیونیستی هستند حمایت از تروریسم است یا کمک به این رژیم برای کودک کشی در فلسطین؟؟؟
آیا حمایت جمهوری اسلامی از مردم مظلوم یمن در مقابل بمباران هر روزه شهرهایشان حمایت از تروریسم است یا کمک های سیاسی و نظامی به شجره ملعونه آل سعود برای قتل عام مردم بی پناه یمن؟؟؟
آیا دفاع جمهوری اسلامی از مسلمانان آواره میانمار حمایت از تروریسم است یا تحریک سیاستمداران میانمار برای نسل کشی در این کشور؟؟؟

دولت آمریکا باید بداند که سپاه پاسداران در قلب ملت ایران و همسایگانش قرار دارد و افزایش محبوبیت رزمندگان ما در جبهه های مقاومت و در راس آنها سردار قاسم سلیمانی تایید کننده همین امر می باشد.

دو/ رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی کذب ایران را متهم به نقض برجام کرد و خواستار واکنش جامعه بین المللی شد؛ این در حالی است که مرجع اصلی تصدیق پایبندی ایران به معاهده برجام آژانس بین المللی انرژی اتمی است که در تمامی گزارشات پایبندی ایران به برجام را تایید کرده است و اتحادیه اروپا نیز این امر را تایید میکند.

اما در مقابل دولت آمریکا در موارد گوناگون دست به اقداماتی زده است که به گفته مسولین سیاست خارجی، نقض روح و یا جسم برجام بوده است. آیا ایران به تعهدی که به جامعه بین المللی داد پایبند است یا دولت آمریکا؟؟؟

سه/ اما نکته مهم و اساسی در خصوص صحبت های رئیس جمهور آمریکا این است که وی با انجام این اقدامات چهره واقعی دولت آمریکا را که جمهوری اسلامی ۴ دهه آن را فریاد میزند به جهان نشان داد. عدم صداقت آمریکا در پایبندی به برجام به تمامی مردم جهان خصوصا بخشی از مردم کشورمان ثابت کرد که این کلام مقام معظم رهبری که فرمودند: آمریکا غیر قابل اعتماد است سخنی است که حکایت از تحلیل و نگاه درست به سیاست های کلی آمریکا و سوابق آنها در عرصه بین المللی دارد.

اما لازم است بدانیم که نه ترامپ بلکه کل دولت آمریکا و نه فقط آمریکا بلکه حتی کشورهای اروپایی قابل اعتماد نیستند. مسولین دیپلماسی ما باید بدانند که هرگونه اعتماد مجدد به غرب اعم از آمریکا و اروپا نتیجه ای جز شکست نخواهد داشت، زیرا ماهیت نظام سرمایه داری حفظ منافع خود و نابودی منافع جمهوری اسلامی به هر شکل است. باید اظهارات ترامپ به مسولین ما نشان داده باشد که مذاکرات تحت عناوین برجام دو و سه در هر حوزه، نتیجه ای جز نتیجه حاصل شده در برجام هسته ای ندارد.

از این رو بهترین سیاست تکیه بر توان داخلی در همه امور و اجرای کامل اقتصاد مقاومتی است؛ زیرا تا زمانی که بخواهیم به غرب اعتماد کرده و چشم انتظار تصمیمات کدخدا باشیم چیزی جز بی اعتمادی و توهین دریافت نخواهیم کرد.

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه