رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹
  • کد خبر : ۴۷۷۴
  • مشاهده :  130 بازدید
  • چاپ خبر : مراسم سوگواری شهادت حضرت رقیه (س) در دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد

مراسم سوگواری شهادت حضرت رقیه (س) در دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد

به همت بسیج دانشجویی؛ مراسم سوگواری شهادت حضرت رقیه (س) در دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد مراسم سوگواری حضرت رقیه سلام الله علیها با سخنرانی حجت الاسلام گروسی و با مداحی برادر قنبری در دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، مراسم سوگواری حضرت رقیه سلام الله […]

به همت بسیج دانشجویی؛
مراسم سوگواری شهادت حضرت رقیه (س) در دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد

مراسم سوگواری حضرت رقیه سلام الله علیها با سخنرانی حجت الاسلام گروسی و با مداحی برادر قنبری در دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، مراسم سوگواری حضرت رقیه سلام الله علیها با سخنرانی حجت الاسلام گروسی و با مداحی برادر قنبری در دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام گروسی با بیان اینکه فلسفه قیام ابا عبدالله الحسین علیه السلام امر به معروف و نهی از منکر می باشد، تصریح کرد: امام حسین علیه السلام امر به معروف را از حکومت شروع کرد همانند حضرت موسی علیه السلام که از فرعون شروع کرد.

وی خاطرنشان کرد: در آموزه های دینی داریم برای حفظ جان از مال و ثروت مایه بگذاریم ولی همین جسم را باید برای دین خرج کرد.

این استاد دانشگاه دینداری را مسئله مهمی عنوان کرد و گفت: ثواب زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی برابر است با زیارت اباعبدالله الحسین علیه السلام، چرا که با فهم عمیق در دین به چنین جایگاه و موقعیتی رسید.

حجت الاسلام گروسی با اشاره بر اینکه شهید حججی به سبب دینداریش به این عزت و مقام رسید یادآور شد: ایشان در شهر اصفهان به یک حسینیه می آمدند و می گفتند که سخت ترین کارها را به من بدهید که جلوی دید همه نباشم چون میخوام به دینداران خدمت کنم.

گفتنی است این مراسم شب دوشنبه ۱آبان ماه سال جاری به همت بسیج دانشجویی واحد خواهران دانشگاه فرهنگیان قزوین در نمازخانه مرکزی این دانشگاه برگزار شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه