رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
  • کد خبر : ۴۹۶۷
  • مشاهده :  203 بازدید
  • چاپ خبر : دانشجو باید دغدغه سیاسی داشته و اهل تجزیه و تحلیل باشد

دانشجو باید دغدغه سیاسی داشته و اهل تجزیه و تحلیل باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، دکتر داوود گودرزی مسئول بسیج دانشجویی کشور در مراسم بزرگداشت روز دانشجو که ظهر امروز به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با حضور مرتضی موسی‌خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، حجت‌الاسلام حیدری مسئول نهاد رهبری دانشگاه‌های آزاد استان، مهدی برزگر مسئول بسیج دانشجویی […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، دکتر داوود گودرزی مسئول بسیج دانشجویی کشور در مراسم بزرگداشت روز دانشجو که ظهر امروز به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با حضور مرتضی موسی‌خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، حجت‌الاسلام حیدری مسئول نهاد رهبری دانشگاه‌های آزاد استان، مهدی برزگر مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان، معاونین،کارمندان،اساتید،دانشجویان و با اجرای زنده محمد گلریز برگزار شد، با تاکید بر اینکه انقلاب ما، انقلاب الهی است، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب مردم سالار است و مردم در همه عرصه‌های آن نقش خود را به خوبی ایفا می کنند.
وی با بیان اینکه اولین دستور امام راحل در سال ۵۷ رفع مشکلات معیشت و مسکن مردم بود، افزود: ما برای شکم قیام نکردیم ولی قرار نیست در این انقلاب کسی گرسنه باشد لذا باید کرامت، حرمت و معیشت مردم تامین شود.
مسئول بسیج دانشجویی کشور مبارزه با فساد، از بین رفتن فقر و تبعیض و ایجاد استقلال و اقتدار را از مهمترین آرمان های انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: قرار بود در کشور هیچ فردی در جامعه با دغدغه معیشت همراه نباشد، در طول سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بسیاری از اهداف و آرمانها محقق شده و برخی هنوز محقق نشده و متاسفانه نمونه ای از آن فسادها و پرونده های کلانی است که مشاهده می کنیم.
گودرزی با تاکید بر اینکه عده ای از اول انقلاب تا کنون برخلاف اندیشه‌های امام(ره) و رهبری مسئولیت هایی را بر عهده گرفته و در این مسیر رفتار می کنند بیان کرد: این افراد ببیشتر به دنبال منافع شخصی و فامیلی خود بوده و این در حالیست که قرار بود عدالت در کشور برقرار شود.
وی گفت: وقتی بعد از ۳۷ سال شرکت خودروسازی سایپا اعلام می‌کند که ما تولید داخلی نداریم و همه آن مونتاژ بوده است، پس در این ۳۷ ساله هزینه بیت المال در سایپا و ایران خودرو چه شده و در جهت چه اموری خرج شده است؟!
این مسئول تصریح کرد: ما برای رسیدن به آرمان‌های انقلاب نیازمند اقتصاد قوی و پویا٬امنیت و سرمایه اجتماعی (پشتیبانی مردم از حکومت) هستیم و تمامی حرکات دشمن بر روی این سه نقطه متمرکز می باشد و هر هر فرصتی جهت ضربه زدن استفاده می‌کند.
گودرزی کینه‌ توزی دشمن را نسبت به نظام جمهوری اسلامی روز افزون دانست و اظهار کرد: این کینه ورزی همراه با دانش و برنامه ای بسیار دقیق و مدون صورت می‌گیرد.
وی اضافه کرد: یکی از دلایل مشکلات موجود در کشور دشمنی دشمنان در قالب تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی است.
مسئول بسیج دانشجویی کشور با اشاره به اینکه متاسفانه عده‌ای در واقع در زمین دشمن بازی می کنند و اندیشه‌های غیرانقلابی عده‌ای سبب برخی از مشکلات درکشور شده است افزود: بخش عمده مشکلات کشور کم کاری برخی مسئولان است.

photo_۲۰۱۷-۱۲-۱۱_۱۳-۴۰-۳۴

گودرزی تاکید کرد: امروز دشمنان تلاش دارند تا با ترویج ناامیدی و ایجاد تفکرات منفی در افکار جوانان و دانشجویان، دانشجو را از گذشته پشیمان و از آینده ناامید بکنند تا از این راه نیز بتواند به اهداف خود برسند.

وی ابراز داشت: تولید علم و فرهنگ‌سازی از جمله مواردی است که باعث پیشرفت کشور می‌شود و دانشگاه در این راستا نقش اساسی دارد.
مسئول بسیج دانشجویی کشور از اینکه دانشگاه به گونه‌ای شکل گرفته است که خلا احزاب را پر کند ابراز تاسف کرد و گفت: دانشجو در دانشگاه باید دغدغه سیاسی داشته و اهل تجزیه و تحلیل باشد و هر حرفی به راحتی رد یا تایید نکند..
گودرزی کرسی‌های آزاداندیشی را لازمه هر دانشگاهی برشمرد و اضافه کرد: دانشگاه فضای گفت‌وگوی منطقی است و افراد باید با استدلال با یکدیگر صحبت کنند.
وی خاطرنشان کرد: باید با رانت خواران و مفسدان برخورد قاطع شود و با همدلی، ایثار و دوری از سستی و تنبلی در راستای حل مسائل و مشکلات کشور اقدام کنیم.
این مسئول با اشاره بر اینکه دانشجو باید نگاه امیدوارانه‌ای به آینده داشته باشد یادآور شد: دانشجویان همواره باید مطالبه گر باشند و در مقابل هرگونه فساد و تخطی از سوی مسئولان ساکت نباشند.
گودرزی ابراز کرد: امسال حاج قاسم سلیمانی‌ها در کشور کم نیستند لذا ما باید از آنها الگوگیری کنیم و مسائل و مشکلات کشور را دقیق رصد کرده و برای رفع آن قدم برداریم.
مسئول بسیج دانشجویی کشور خاطرنشان کرد: هر کس می‌خواهد با دشمن مقابله کند باید ۶مولفه‌ رشد علمی،اقتصاد پیشرفته، ایمان، حیا و اخلاق را که رهبر معظم انقلاب از آن یاد کردند در زندگی خود پیدا کند.
گفتنی است در پایان مراسم از برگزیدگان علمی،فرهنگی،جهادی این دانشگاه تقدیر شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه