رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۳
  • کد خبر : ۴۹۸۳
  • مشاهده :  10 بازدید
  • چاپ خبر : سلطه و قدرت آمریکا در جهان رو به افول است

سلطه و قدرت آمریکا در جهان رو به افول است

مهدی برزگر مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، با اشاره به افول قدرت آمریکا که یکی از ابر قدرت‌های جهان به شمار می‌رود اظهار کرد: با سیری در تاریخ متوجه می‌شویم که همواره دو ابر قدرت از بلوک‌های غرب و شرق با عنوان […]

مهدی برزگر مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، با اشاره به افول قدرت آمریکا که یکی از ابر قدرت‌های جهان به شمار می‌رود اظهار کرد: با سیری در تاریخ متوجه می‌شویم که همواره دو ابر قدرت از بلوک‌های غرب و شرق با عنوان شوروی و آمریکا حکم‌فرمایی داشتند.

وی افزود: قدرت‌های شوروی و آمریکا در دورانی از تاریخ همواره با به راه انداختن جنگ‌های سخت و نرم اوج قدرت در جهان بودند ولی امروز قدرت‌های آن‌ها رو به افول می‌باشد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین تشریح کرد: دخالت بیش از اندازه آمریکا در امور سایر ملل و زیاده‌خواهی‌های نامشروعی که برای خود مشروع دانسته و سبب می‌شود که کیلومترها را برای استفاده از ذخایر و منابع دیگر کشورها و همچنین دخالت در امور آن‌ها طی کرده و قدرت خود را در منطقه تثبیت و برای خود ثروت اندوزی کند.

برزگر با اشاره به افشاگری امام خمینی(ره) در سال ۴۲ درخصوص اقدامات آمریکا مطرح کرد: افشاگری‌های امام خمینی(ره) در سال ۴۲ و حتی قبل و بعد از آن سبب شد که هویت اصلی آمریکا برا کشورهای منطقه و همچنین جهان اسلام برملا شود.

وی اضافه کرد: امروز در سایه انقلاب، فرهنگ انقلابی در سراسر جهان صادر شده و ما می‌بینیم که در کشورهای کوچکی چون میانمار، یمن، سوریه، عراق و حتی خود آمریکا، مردم علیه آمریکا تظاهرات کردند و پرچم آمریکا را به آتش می‌کشانند.

این مسئول تبیین کرد: امروز سلطه و قدرت آمریکا رو به افول است و دیگر قدرت پنجاه سال پیش خود را ندارد و اگر می‌بینیم که قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی مطرح می‌کند، این تنها یک عملیات روانی است.

برزگر خاطرنشان کرد: خداوند دشمنان اسلام را از ابلهان و نادانان قرار داده است و ابراز تغییر پایتخت اسرائیل از جانب رئیس جمهور آمریکا در هفته وحدت نه تنها موجب تفرقه نشد بلکه سبب اتحاد بیش از پیش مسلمانان نیز گردید.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین با اشاره به شکست گروهک تروریستی داعش یادآور شد: آمریکا با تمام توانش از داعش حمایت کرد و هزینه‌های بالایی را متحمل شد ولی امروز سیاست‌های انقلاب اسلامی در جهان گسترده شده و ما شاهد راهپیمایی‌ها و تحصن‌هایی علیه آمریکا در سراسر جهان هستیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه