رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۱
  • کد خبر : ۵۰۳۷
  • مشاهده :  208 بازدید
  • چاپ خبر : محافظه کاری، قتلگاه انقلابی گری است/ آینده انقلاب به دست جوانان رقم خواهد خورد

محافظه کاری، قتلگاه انقلابی گری است/ آینده انقلاب به دست جوانان رقم خواهد خورد

سعید ناصرلویی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین با اشاره به وظایف مسئولان و دانشجویان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی اظهار کرد: اولین وظایف دانشجویان و مسئولان شناخت صحیح اهداف والای انقلاب اسلامی است. وی افزود: عدم شناخت صحیح اهداف و ماهیت […]

سعید ناصرلویی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین با اشاره به وظایف مسئولان و دانشجویان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی اظهار کرد: اولین وظایف دانشجویان و مسئولان شناخت صحیح اهداف والای انقلاب اسلامی است.

وی افزود: عدم شناخت صحیح اهداف و ماهیت انقلاب اسلامی با وجود فضای غبار آلودی که استکبار جهانی تمام قوای خود را در فضای مجازی بر ایجاد شبهه و شک گذاشته است، باعث انحراف مسئولین و دانشجویان خواهد شد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین وهله ی دوم پس از شناخت درست را، نهادینه کردن شناخت صحیح ودرک درست درجامعه خواند و در ادامه بیان کرد: برخی فکر نکنند که انقلاب، همانند سفره ‌ای است که اگر به مقامی نرسید، پس سهم کمتری برداشته است، اتفاقا افراد انقلابی، زمانی که موقع استفاده و بهره برداری از تلاش ها می‌شود، برای خود سهمی قائل نیستند.

ناصرلویی این دو مسئولیت عمومی را برای تمام مردم و نخبگان سیاسی به خصوص مسئولین و دانشجویان ضروری دانست و تصریح کرد: مسئولین و دانشجویان وظایف تخصصی هم دارند، از جمله ی آنها، طراحی راه‌های رسیدن به اهداف و پایش مداوم خود و دیگران تا رسیدن به اهداف است.

وی مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی را ایجاد روحیه خود باوری و عزت و استقلال در بین آحاد مردم مطرح کرد و گفت: امروز با نگاهی به دستاوردهای علمی،اقتصادی،سیاسی،فرهنگی،نظامی و… می توان دریافت که مرزهای استقلال و عزت تا چه حد گسترش پیدا کرده است.

این مسئول ادامه داد: روزگاری، بحرین را به دستور بیگانگان واگذار می‌کنند، اما پس از انقلاب به واسطه همین روحیه خودباوری که انقلاب در مردم ایجاد کرده بود، ۸ سال در مقابل تمام ابرقدرت‌های پوشالی جهان ایستادیم و به پیروزی رسیدیم ابرقدرت‌هایی که روزگاری اگر حیواناتشان کشته می‌شد، باید در دادگاه‌های آنها محاکمه می‌شدیم.

ناصرلویی با اشاره به اینکه، روحیه خودباوری در عرصه علمی، باعث پیشرفت های شگرف و خارق العاده ای در سطح جهان می‌شود، نمونه دیگر تبلور این روحیه خودباوری را در صنایع دفاعی عنوان کرد و گفت: صنایع‌ای که قبل انقلاب نه تنها در اختیار نداشتیم و فقط به خرید آنها از آمریکا می‌پرداختیم، بلکه حتی توانایی استفاده و نگهداری آنها را هم نداشتیم و باید زیر نظر مستشاران آمریکایی این کار را می‌کردیم، امروزه تبدیل به قطب جدیدی در جهان شده‌ایم.

وی نقش مشترک جوانان سال ۵۷ و جوانان حزب اللهی و انقلابی امروز را، در جامه عمل پوشاندن به رهنمودها و برنامه های امامین انقلاب دانست و به تعبیر دیگری یادآورشد: نصرت دین، خداست. جوانان انقلابی سالهای ۵۷، با تبعیت از ولی فقیه و نائب امام زمان، با وجود تمام مشکلات قبل و بعد از انقلاب، با تلاش‌ها و فداکاری‌های خود، جامعه را به اهداف والای انقلاب نزدیک کردند.

این دانشجوی بسیجی خاطرنشان کرد: امروز هم جوانان پر انرژی،مومن،با بصیرت و انقلابی با اطاعت آگاهانه از رهنمودهای حکیمانه امام خامنه ای (مدالظله العالی)، دست برتر جمهوری اسلامی در منطقه را به رخ جهانیان کشیده و بار دیگر آمریکای جهان خوار را ذلیلانه در منطقه شکست داد.

ناصرلویی خطاب به جوانان و به خصوص جنبش‌های دانشجویی متذکر شد: جنبش‌های دانشجویی مطلقا محافظه کار نشوند چرا که محافظه کاری، قتلگاه انقلابی گری است.

وی مطالبه‌گری را از دیگر وظایف مهم دانشجویان یاد کرد و گفت: دانشجویان با رصد مدوام فضای کشور و با مطالعه آسیب‌های موجود در سیستم‌های جاری را شناسایی و درصدد رفع آنها برآیند ودر این راه کوتاهی و محافظه کاری نکنند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی قزوین با تاکید بر اینکه آینده این انقلاب به دست پرتوان جوانان امروز رقم خواهد خورد تبیین کرد: جوانان باید خود را برای به دوش کشیدن این مسئولیت خطیر آماده کنند. مسیر انقلاب اسلامی، مسیری پر خطر همراه با ریزش ها و رویش های زیادی بوده است و چه بزرگانی که به دلیل عدم آمادگی و بی‌ثباتی از نیمه راه برگشتند و نتوانستند خود را در این مسیر خطیر حفظ کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه