رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۵:۵۷
  • کد خبر : ۵۰۶۲
  • مشاهده :  208 بازدید
  • چاپ خبر : فاطمه زهرا(س)، الگوی جوان مؤمن انقلابی است

فاطمه زهرا(س)، الگوی جوان مؤمن انقلابی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، بعد از ظهر امروز حجت الاسلام سید مهدی خضری در یادواره شهدای دانشجو با عنوان “روایت غربت” که با حضور مسئولین ناحیه بسیج دانشجویی استان،معاونین،کارمندان و دانشجویان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور قزوین برگزار شد با بیان اینکه دو نگاه اسطور و اسوه […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، بعد از ظهر امروز حجت الاسلام سید مهدی خضری در یادواره شهدای دانشجو با عنوان “روایت غربت” که با حضور مسئولین ناحیه بسیج دانشجویی استان،معاونین،کارمندان و دانشجویان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور قزوین برگزار شد با بیان اینکه دو نگاه اسطور و اسوه به صدیقه طاهره (س) وجود دارد اظهار کرد: نگاه اسطوره گر فاطمه زهرا (س) را فقط یک افتخار و قهرمان می داند.

وی اسطوره ها را سرمایه بدون هزینه خطاب کرد و افزود: نگاه اسطوره گر حرف از آتش،سیلی و… می زند ولی حاضر نیست برای دین سیلی بخورد.

این مسئول فرهنگی ابراز داشت: در نگاه اسطوره گری حرکت و تربیتی وجود ندارد و صرفا فقط در ستایش و تقدیس است.

خضری تصریح کرد: نگاه اسطوره ای حاضر است زیر تابوت نمادین حضرت زهرا(س) برود ولی زیر تابوت شهید نمی رود.

وی با اشاره بر اینکه رزمندگان سر سربند یازهرا دعوا می گرفتند ادامه داد: شهدا غریبه نیستند، شهدا تربیت یافته حضرت صدیقه طاهره(س) بودند.
خضری از قرآن کریم به عنوان کتاب اسوه ها یاد و تصریح کرد: حضرت صدیقه طاهره یک مکتب تربیتی است.

حجت الاسلام خضری اضافه کرد: نگاه اسوه گر می گویند حضرت زهرا(س) مرا برای دفاع از حرم تربیت کرده است.

وی با بیان اینکه جوان انقلابی محافظه کار نیست تاکید کرد: صدیقه طاهره (س)، الگوی جوان مؤمن انقلابی است، در خطبه فدکيه این بانوی بزرگوار ملاحظه کسی را نکرد و انقلابی عمل کرد.

این مسئول فرهنگی از اینکه برخی ها برای انجام و پیشبرد دین معطل آدم ها می مانند انتقاد کرد و گفت : صدیقه طاهره(س) ثابت کرد حتی اگر تنها بودی در راه حفظ دین و ارزشها نباید معطل کسی ماند.

وی خاطرنشان کرد: دشمن برای پیشبرد اهدافش خلاقیت به خرج می دهد لذا نباید در مقابل این هجمه ها کلیشه ای عمل کرد.

گفتنی است روایت غربت یک برنامه معنوی است برای انتخاب بانی سال، که هرساله به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار می شود و با توسل به یکی از معصومین سال خادمی خود را شروع می کنند.

شایان ذکر است رونمایی از بانی سال”امام موسی کاظم(ع) توسط برادرشهید سیدناصر سیاهپوش، روایتگری، مرثیه سرایی و قرعه کشی سفر معنوی مشهد مقدس پایان بخش این مراسم بود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه