• رهبر انقلاب:خصوصيت بسیج دانشجویی اين است كه از سویی به محيط دانشجويي و ازسويی به سپاه كه نماد مقاومت انقلابي وشجاعانه است تكيه دارد ...
امیرسرتیپ سربندی دریادواره شهدای گمنام دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)قزوین: “شهدای گمنام” بی نشان در زمین اما نام‌آورترین در نزد پروردگار هستند/ترجیح فریضه الهی بر کارهای دیگر Reviewed by Momizat on . امیرسرتیپ دربندی گفت: شهدای گمنام بی نشان در زمین اما نام آورترین در نزد پروردگار هستند و آنان و دیگر شهدا مانند چراغی پرفروغ، روشن کننده راه صحیح برای ما بوده امیرسرتیپ دربندی گفت: شهدای گمنام بی نشان در زمین اما نام آورترین در نزد پروردگار هستند و آنان و دیگر شهدا مانند چراغی پرفروغ، روشن کننده راه صحیح برای ما بوده Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اسلایدشو » امیرسرتیپ سربندی دریادواره شهدای گمنام دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)قزوین: “شهدای گمنام” بی نشان در زمین اما نام‌آورترین در نزد پروردگار هستند/ترجیح فریضه الهی بر کارهای دیگر

امیرسرتیپ سربندی دریادواره شهدای گمنام دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)قزوین: “شهدای گمنام” بی نشان در زمین اما نام‌آورترین در نزد پروردگار هستند/ترجیح فریضه الهی بر کارهای دیگر

امیرسرتیپ سربندی دریادواره شهدای گمنام دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)قزوین:   “شهدای گمنام” بی نشان در زمین اما نام‌آورترین در نزد پروردگار هستند/ترجیح فریضه الهی بر کارهای دیگر

امیرسرتیپ دربندی گفت: شهدای گمنام بی نشان در زمین اما نام آورترین در نزد پروردگار هستند و آنان و دیگر شهدا مانند چراغی پرفروغ، روشن کننده راه صحیح برای ما بوده و ما باید با پیروی از ولایت و راسخ بودن در این راه، آماده دفاع از آرمان های پاک شهدا باشیم چرا که امنیت امروزمان را تا ابد مدیون خون آنان هستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، امیر سرتیپ دوم سردار غلامحسین دربندی رئیس کمیته تخصصی راویان ستاد راهیان‌نور در دهمین یادواره پنج شهید گمنام دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین که صبح امروز با حضور دکتر ابوالحسن نائینی رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) استان، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه، مهدی برزگر مسئول بسیج دانشجویی استان و جمع کثیری از مسئولان، کارکنان، اساتید و دانشجویان در سالن اجتماعات شهدای گمنام این دانشگاه به همت بسیج دانشجویی این واحد دانشگاهی برگزار شد بیان کرد: شهدا، جانبازان و آزادگان نشانه تاریخ پرغرور ایران اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه یاد و خاطر شهدا هیچ وقت از ذهن مردم ایران پاک نخواهد شد اظهار کرد: دشمنان در کمین بوده و در صدد ضربه زدن به اسلام و جمهوری اسلامی ایران بوده به خیال خود کارهایی می کنند تا یاد شهدا از قلب جوانان این مرز و بوم بیرون رود.

سردار دربندی باتوجه به جایگاه رفیع شهدای گمنام مطرح کرد: شهدای گمنام بی نشان در زمین اما نام آورترین در نزد پروردگار هستند و آنان و دیگر شهدا مانند چراغی پرفروغ، روشن کننده راه صحیح برای ما بوده و ما باید با پیروی از ولایت و راسخ بودن در این راه، آماده دفاع از آرمان های پاک شهدا باشیم چرا که امنیت امروزمان را تا ابد مدیون خون آنان هستیم.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند «حججی، حجت الهی است»، تصریح کرد: «شهید حججی با نثار خون خود به جهانیان نشان داد که روحیه جهادی در جوانان نسل سوم بعد از انقلاب زنده است و این نسل گوش به فرمان ولی فقیه خود بوده و از این راه باز نخواهند گشت.

رئیس کمیته تخصصی راویان ستاد راهیان‌نور گفت: اگر ما توانستیم فریضه الهی را بر شغل، کار و… ترجیح دهیم آن وقت می‌شویم شهید بابایی، شهید حججی. اولین پیام شهدا این است که نماز اول وقت فراموش نشود.
دربندی با اشاره به شباهت‌های شهدای دوران دفاع مقدس و شهدای کربلا بیان کرد: پیرو ولی و عاشق شهادت بودن یکی از وجه اشتراک‌های شهدای دفاع مقدس و دوران جنگ تحمیلی است.

IMG_8158
IMG_8200
وی ادامه داد: شهدای کربلا در شب قبل از عاشورا شهادت در راه امام حسین را افتخار می‌دانستند و اظهار می‌کردند که کاش چند جان برای فدا کردن درراه امام خود داشتند.
معاون اسبق روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران با توجه به اینکه مراجعه به وصیت‌نامه شهدای دفاع مقدس نیز این روحیه شهادت‌طلبی و فدا کردن جان خود در راه اسلام و انقلاب به‌وضوح دیده می‌شود، افزود: شهدا بارها در وصیت‌نامه خود عنوان کره‌اند که‌ای کاش که چندین جان برای فدا کردن درراه اسلام، انقلاب و امام خمینی(ره) داشتند.
دربندی با بیان اینکه جانبازان و آزادگان سندهای زنده دوران دفاع مقدس هستند بیان کرد: جانبازان بالای ۷۰ درصد در دیدار خود با مقام معظم رهبری بازهم باوجود شرایط جسمانی خود اعلام کردند که اگر کشور دوباره تهدید شود در خط مقدم حضور پیدا می‌کنند.

وی افزود: این روحیه در هیچ‌یک از رزمندگان دنیا وجود ندارد و این به برکت راه سرخ عاشورایی است که رزمندگان و شهدای ما دنبال کرده‌اند.
وی با اشاره بر اینکه شهدای دوران دفاع مقدس خود را برای سرنیزه‌ها و گلوله‌های دشمن آماده کرده بودند، گفت: اقتدار رزمندگان دفاع مقدس و شهدای ما به برکت پیروی از مکتب عاشورا و مکتب حضرت زینب(س) بوده و راه کربلا با گذشت یک هزار و ۴۰۰ سال از آن هنوز ادامه دارد.

مداحی، روایتگری، اجرای گروه سرود ثارالله و تئاتر از دیگر برنامه های این مراسم بود و در پایان با اهدای لوح سپاس، از تیم خیّر و مهربان و تیم سه‌شنبه‌های مهدوی قدردانی شد.

انتهای پیام/

ارسال یک دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به امام زمان (عج) می باشد توسط بیگ تم

بازگشت به بالا