رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
  • کد خبر : ۵۰۷۸
  • مشاهده :  26 بازدید
  • چاپ خبر : با حضور مسئولان؛ نخستین نشست اجلاسیه ملی شهدای استان قزوین برگزار شد.

با حضور مسئولان؛ نخستین نشست اجلاسیه ملی شهدای استان قزوین برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، اولین نشست اجلاسیه ملی بزرگداشت ۳۰۰۰ شهید استان با حضور روسا و معاونین استانی و دانشگاهی استان ظهر امروز در سالن جلسات استانداری استان قزوین برگزار شد. سردار کبیری در این جلسه بیان کرد: تجلیل و گرامیداشت شهدا و ایثارگران امری مهم و وظیفه‌ای همگانی […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، اولین نشست اجلاسیه ملی بزرگداشت ۳۰۰۰ شهید استان با حضور روسا و معاونین استانی و دانشگاهی استان ظهر امروز در سالن جلسات استانداری استان قزوین برگزار شد.

سردار کبیری در این جلسه بیان کرد: تجلیل و گرامیداشت شهدا و ایثارگران امری مهم و وظیفه‌ای همگانی بوده که به ترویج روحیه ایثارگری و جهادی در جامعه منجر می‌شود.
رئیس کمیته اجلاسیه ملی شهدای قزوین گفت: تمام استان‌های کشور یک دوره بزرگداشت شهدای استان خود را برگزار کردند و ۳ الی ۴ استان باقی ماندند و نوبت استان قزوین طبق پیشنهاد ما اوایل مهرماه ۹۷ برگزار می‌شود.

وی افزود: تفاوت این گنگره با گنگره‌های برگزار شده در استان این است که خلاصه و چکیده کنگره‌های برگزار شده در سال‌های قبل تحت عنوان “اجلاسیه شهدای استان قزوین” در ۴ روز برگزار خواهد شد.

سردار کبیری ادامه داد: یکی از این ۴ روز اختصاص دارد به اجلاسیه شهدای دانشجو و دانش‌آموز، مجوز این اجلاسیه توسط رهبر معظم انقلاب صادر شده است.
وی با بیان اینکه برای هر کمیته شرح وظایف مشخص ارائه شده است عنوان کرد: در بطن این کمیته‌ها دانشگاه‌های استان، مدیرکل صداو سیما و… به عنوان اعضای کمیته و فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان به عنوان دبیر کمیته منصوب شده‌اند.
IMG_8355

IMG_8358

رئیس کمیته اجلاسیه ملی شهدای قزوین از جمله اهداف برگزاری این اجلاسیه را نقش استان قزوین در جنگ هشت ساله دوران دفاع مقدس یاد کرد.
سردار کبیری از ۵۱۱ عناوین پروژه دوران دفاع مقدسی یاد و ابراز کرد: پایان‌نامه‌های دانشجویی می‌تواند محلی برای انجام پروژه‌های دوران دفاع مقدس باشد و اهداف این پروژه‌ها جمع‌آوری،حفظ آثار و تاریخ نگاری نقش شهدا، رزمندگان و ایثارگران استان در قزوین در دفاع مقدس است.

وی خاطرنشان کرد: طبق ابلاغیه وزارت علوم ۵درصد از پایان‌نامه‌های دانشجویی اختصاص به دوران دفاع مقدس داده شد که متاسفانه عملی نشد اما ما سعی داریم در سطح استان خودمان این کار را انجام دهیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه