رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۰
  • کد خبر : ۵۱۲۵
  • مشاهده :  179 بازدید
  • چاپ خبر : ۵۰۰نفر از دانشجویان قزوینی در ایام نوروز به اردوهای جهادی اعزام می‌شوند

۵۰۰نفر از دانشجویان قزوینی در ایام نوروز به اردوهای جهادی اعزام می‌شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، محمدرضا بحرانی مسئول جهادسازندگی ناحیه بسیج دانشجویی استان قزوین، با اشاره بر اینکه مهمترین اهداف این اردوها خودسازی دانشجویان است اظهار کرد: همان‌طور که برترین جهاد‌ها جهاد اکبر در معرکه نفس است. این گذر از خود و اجابت حق بزرگ‌ترین و مقدس‌ترین غنیمتی است که […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، محمدرضا بحرانی مسئول جهادسازندگی ناحیه بسیج دانشجویی استان قزوین، با اشاره بر اینکه مهمترین اهداف این اردوها خودسازی دانشجویان است اظهار کرد: همان‌طور که برترین جهاد‌ها جهاد اکبر در معرکه نفس است. این گذر از خود و اجابت حق بزرگ‌ترین و مقدس‌ترین غنیمتی است که از این سفر برای آدمی می‌ماند از این رو مهم‌ترین هدف برگزاری اردوهای جهادی را می توان خودسازی عنوان کرد.

وی افزود: دانشجویان با شرکت در اردوهای جهادی علاوه بر غنی‌سازی اوقات فراغت و سهیم شدن در کار خیر، روحیه خودباوری و کارجهادی را در خود تقویت می‌کنند.

بحرانی تقویت روحیه جهادی دانشجویان در جهت گسترش تربیت نیروهای همطراز با انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری را هدفی بزرگ در اردوهای جهادی برشمرد و ادامه داد: در اردوی جهادی، دانشجویان با وضعیت زندگی یک منطقه محروم کشور در ابعاد مختلف فرهنگی، اعتقادی، معیشتی و بهداشتی و … آشنا شده و از طریق تلاش مخلصانه برای سازندگی در آن منطقه در آن ابعاد، می کوشند که خود را ساخته و رضوان الهی را کسب کنند.

مسئول قرارگاه‌نور بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین با اشاره به اردو‌های جهادی نوروزی گفت: هر سال اردو‌های جهادی نوروزی برگزار می‌شود و امسال نیز دو گروه پزشکی و فرهنگی به منطقه زلزله زده روستا‌های کرمانشاه و سر پل ذهاب اعزام می‌شوند.

بحرانی با بیان اینکه از ۳ فروردین تا ۱۳ بیش از ۵۰۰ نفر از دانشجویان استان قزوین به این اردو‌ها اعزام می‌شوند، تصریح کرد: حدود ۳۵ گروه جهادی فعال در سطح استان داریم و در سال ۹۶، بیش از ۲۰۰۰ هزار نفر به مناطق محروم اعزام شدند.
وی درباره خدمات ارائه شده توسط جهادگران در مناطق زلزله‌زده بیان کرد: خدماتی در محورهای مختلف اعم از: خدمات بهداشتی و درمانی،عمرانی، اقتصادمقاومتی و فرهنگی فعالیت دارند.

این مسئول تصریح کرد: گروه جهادی در زمینه عمرانی تعمیر و ساخت خانه‌های محرومین را انجام دادند و توانستیم در قسمت لوله کشی آب و چشمه‌ها فعالیت‌های داشته باشیم و همچنین در حوزه فرهنگی جشن‌های تکلیف برای دانش آموزان برگزار شد. تقدیر و تشکر دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان جزو برنامه هر ساله ماست.

بحرانی تاکید کرد: در حوزه آموزشی توانستیم کلاس‌های قرآن و احکام و همچنین مشاغل خانوادگی برگزار کنیم.

وی بیان کرد: درمانگاه سیاری دایر کردیم که ۸ تا یونیت داندانپزشکی دارد، در حوزه داندنپزشکی آموزش بهداشت و درمان کار را به صورت تخصصی انجام می‌دهیم. و از فارغ التحصیلان و دانشجویان این رشته استفاده می‌شود.

مسئول جهاد سازندگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین گفت: اردوهای جهادی یکروزه در حاشیه شهر قزوین برای شناسایی خانواده‌ها کم بضاعت و خدمات رسانی به آن‌ها و مردم این مناطق برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه