• رهبر انقلاب:خصوصيت بسیج دانشجویی اين است كه از سویی به محيط دانشجويي و ازسويی به سپاه كه نماد مقاومت انقلابي وشجاعانه است تكيه دارد ...
مدافعان حقیقی کسانی هستند که تا پای جان از کشورشان دفاع کردند/ در عمل رهرو راه شهدا باشیم نه با زبان Reviewed by Momizat on . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، مراسم آیین افتتاح حرم شهدای گمنام همزمان با چهارمین سالگرد تدفین دو شهید گمنام دانشگاه علوم پزشکی قزو به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، مراسم آیین افتتاح حرم شهدای گمنام همزمان با چهارمین سالگرد تدفین دو شهید گمنام دانشگاه علوم پزشکی قزو Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اسلایدشو » مدافعان حقیقی کسانی هستند که تا پای جان از کشورشان دفاع کردند/ در عمل رهرو راه شهدا باشیم نه با زبان

مدافعان حقیقی کسانی هستند که تا پای جان از کشورشان دفاع کردند/ در عمل رهرو راه شهدا باشیم نه با زبان

مدافعان حقیقی کسانی هستند که تا پای جان از کشورشان دفاع کردند/ در عمل رهرو راه شهدا باشیم نه با زبان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، مراسم آیین افتتاح حرم شهدای گمنام همزمان با چهارمین سالگرد تدفین دو شهید گمنام دانشگاه علوم پزشکی قزوین با حضور دکتر زمانی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران، منوچهر مهرام رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین، مسئولین لشگری استان، مهدی برزگر مسئول بسیج دانشجویی دانشگاههای استان، مسئولان،معاونین، اساتید، کارمندان و دانشجویان این دانشگاه که صبح امروز در جوار مزار شهدای گمنام این دانشگاه برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی قزوین در ابتدای این مراسم بیان کرد: این یادمان یادآور تعهد و تکالیف همه ما بازماندگان نسبت به شهدایی است که جانشان را در راه دفاع از اسلام فدا کردند.

وی افزود: خیلی وقتها در شبکه‌های مجازی و ماهواره‌ای دیده می‌شود کسانی که ادعا می‌کنند دوستدار ایران هستند و ایران پرستند از اینها فقط باید پرسید آیا کسانی که در زمان جنگ به هر دلیلی به کشورهای غربی پناهنده شدند میهن پرست هستند یا کسانی که جانشان را بدون هیچ ادعایی در راه دفاع از کشورشان فدا کردند؟!

مهرام ادامه داد: آن کسانی که در زمان جنگ فرار کردند و رزمندگان جنگ را مورد تمسخر قرار می‌دادند و امروز ادعای میهن پرستی می‌کنند آیا این افراد واقعا میهن پرست هستند؟!
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی قزوین با بیان اینکه امینت امروزمان را مرهون ایثار و جانفشانی‌های شهدا هستیم ابراز داشت: مدافعان اصلی و حقیقی آن کسانی هستند که تا پای جان از کشورشان دفاع کردند و با شرایط سخت و بدون امکانات جنگیدند و نگذاشتند حتی یک وجب از این خاک به دست دشمن برسد.

مهرام خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس که طولانی‌ترین مبارزه حق بر باطل بود، با وجود تجهیزات و امکانات اندک ذره‌ای از خاک ایران به تصرف دشمن درنیامد و با اقتدار و ایستادگی در برابر دشمن به پیروزی رسیدیم.

وی با بیان اینکه کشور ما شرایط سختی را گذراند تا به این آرامش برسیم گفت: جوانان و رزمندگان ما از جانشان که عزیزترین دارایی‌شان بود را در راه دفاع از دین اسلام و کشورشان گذشتند تا امروز من و شما در آرامش و امنیت زندگی کنیم، ما مدیون فدای کاری‌های شهدا و خانواده آنها هستیم.

این مسئول با اشاره به مقام شامخ مادران شهدا مطرح کرد: داغ مادران شهدا هیچ وقت کهنه نمی‌شود و اجر این مادران صبور و فداکار از اجر شهدا کمتر نیست.

وی صفا،صمیمت و صداقت را از جمله ویژگی‌های شهدا برشمرد و اظهار کرد: هیچ قلم، زبان و فیلمی تاکنون نتوانسته ذره‌ای از صفا،صمیمیت و صداقت شهدا را به تصویر بکشند.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی قزوین با تاکید بر اینکه ما باید سیر و سلوک و اخلاق شهدا را مدنظر قرار دهیم بیان کرد: رهرو راه شهدا بودن به یقه بستن و محاسن نیست بلکه باید در عمل و با رفتار و اخلاق حسنه پیرو راه شهدا باشیم.

شایان ذکر است در پایان این مراسم حرم دو شهید گمنام دانشگاه علوم‌پزشکی قزوین با حضور مسئولان توسط مادر شهید جواهری رونمایی شد.اجرای گروه سرود، دکلمه‌خوانی از دیگر بخش‌های این برنامه بود.

انتهای پیام./

ارسال یک دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به امام زمان (عج) می باشد توسط بیگ تم

بازگشت به بالا