رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
  • کد خبر : ۵۱۹۸
  • مشاهده :  218 بازدید
  • چاپ خبر : کار جهادی همانند صلوات مورد قبول خداست/ روشنگری، مهمترین رسالت دانشجویان در اردوهای جهادی است

کار جهادی همانند صلوات مورد قبول خداست/ روشنگری، مهمترین رسالت دانشجویان در اردوهای جهادی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، مهدی برزگر مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین در جمع مسئولین جهادگر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان که صبح دیروز در قالب کارگاه یکروزه رسم هجرت در سالن جلسات ناحیه بسیج دانشجویی استان برگزار شد با اشاره بر اینکه تنها دعایی که از هر شخصی مورد […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، مهدی برزگر مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین در جمع مسئولین جهادگر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان که صبح دیروز در قالب کارگاه یکروزه رسم هجرت در سالن جلسات ناحیه بسیج دانشجویی استان برگزار شد با اشاره بر اینکه تنها دعایی که از هر شخصی مورد قبول درگاه خداوند قرار می‌گیرد “صلوات” است اظهار کرد: کار جهادی همانند صلوات است، اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌فرمایند حضور شما در روستاها همانند آیه صریح قرآن است به همین دلیل است.

وی با بیان اینکه اردوهای جهادی در تربیت مدیران آینده نقش به سزایی دارد، گفت: وقتی شما دانشجویان به مدت یک هفته الی ده روز به مناطقی می‌روید که نه آنتن موبایل و اینترنت وجود دارد تا دل آن روستایی را شاد کنید. این کار شما به صورت مادی هیچ منفعتی ندارد ولی به لحاظ معنوی پر از منفعت است.

برزگر با اشاره بر اینکه جهادگر در حقیقت زکات علم خود را در این حضور داوطلبانه می پردازند اضافه کرد: شما دانشجویان وقتی در این کار خداپسندانه شرکت می کنید قدر نعمت های درون شهر را بهتر دانسته و با این کار ذکات علم و نعمت سلامتی که خداوند به شما داده است بیشتر بدانید.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین تبیین کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی یک تیم تخصصی است که با عرصه‌شناسی دقیق روستا به روستا عرصه‌های خالی در روستاها را شناسایی کرده و تقریبا بهانه را از ما گرفته است.

وی با اشاره بر اینکه کشور نیازمند جهاد در همه عرصه‌ها است تصریح کرد: قطعا ثواب و خیر و برکت اردوهای جهادی از نماز شب هم بیشتر است. یکی با حضور در سوریه به این وظیفه جهادگونه خود عمل می‌کند و دیگری هم با حضور در اردوهای جهادی به این وظیفه انسان‌دوستانه خود جامعه عمل می‌پوشاند و هدف هر دو آنها کسب رضایت خداوند است.

این مسئول با تاکید بر تداوم اردوهای جهادی ابراز داشت: اردوهای جهادی باید تداوم داشته باشد تا به آن نقطه آبادی که حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی تاکید دارند برسد. یک نقطه‌ای ممکن است یکسال و نقطه دیگر سه الی پنج سال جای کار داشته باشد تا به آن نقطه آبادانی برسد.

برزگر خاطرنشان کرد: شما جهادگران بعنوان یک الگو برای مردم و بچه‌های روستایی بشمار می‌روید لذا هر پیامی را از شما با جان و دل پذیرا هستند.

وی با بیان اینکه به هر شیوه‌ای دشمن در صدد سُست شدن بنیان خانواده است عنوان کرد: یکی از ابزار نفوذ دشمن از طریق ماهواره‌هاست لذا روشنگری مهمترین رسالت ما در اردوهای جهادی مطرح است و باید این روستائیانی که پاک و طاهر هستند را از نقشه شوم دشمن آگاه سازیم تا افکار و عقاید آنها تضعیف نشود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین خطاب به مسئولین جهادی خواهر و برادر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان گفت: شما نگران اقلام پشتیبانی و عرصه‌شناسی اردوهای جهادی نباشید و اگر هم روستایی را می‌شناسید که محروم‌تر از روستاهای شناسایی شده دیگر هستند اطلاع دهید تا در آن روستا خدمت‌رسانی صورت گیرد تا ان شاءالله بتوانیم به اندازه وسعمان در این مناطق خدمت کنیم و اثرگذار باشیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه