رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
  • کد خبر : ۵۲۰۴
  • مشاهده :  55 بازدید
  • چاپ خبر : کوتاهی کردن در معرفی شهیدان، خیانت به نسل آینده است/ سعادت و رستگاری در عمل به وصیت‌نامه‌های شهدا

کوتاهی کردن در معرفی شهیدان، خیانت به نسل آینده است/ سعادت و رستگاری در عمل به وصیت‌نامه‌های شهدا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، حجت الاسلام و المسلمین میراحمدرضا حاجتی امام جمعه موقت شهر اهواز، صبح دیروز در اجلاسیه چهل شهید دانشجوی استان قزوین اظهار داشت: شهدا زنده هستند و این زنده بودن را در همین محفل می ‌توان دید و امروز در مجلس بزرگداشت شهدایی هستیم که از […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، حجت الاسلام و المسلمین میراحمدرضا حاجتی امام جمعه موقت شهر اهواز، صبح دیروز در اجلاسیه چهل شهید دانشجوی استان قزوین اظهار داشت: شهدا زنده هستند و این زنده بودن را در همین محفل می ‌توان دید و امروز در مجلس بزرگداشت شهدایی هستیم که از ما زنده‌تر هستند.

وی با اشاره بر اینکه این جلسات نباید به تعارف برگزار شود، افزود: این گونه جلسات فرصت الهی برای استفاده افراد و شرط استفاده هم در واقع الگوبرداری از شهدا و اقتدای به آنها است.

حجت‌الاسلام حاجتی عنوان کرد: ما به این برنامه‌ها می‌آییم تا شهدا ما را زنده کنند و چونکه شهدا خواسته اند ما را زنده کنند ما آمده‌ایم تا یادی از آنها کنیم‌ و از آنها درس بگیریم و الگو زندگی قرار دهیم.

وی با بیان اینکه این برنامه‌ها برای غصه نیست بلکه جایگاهی برای مقام غبطه خوردن و الگو گرفتن است بیان کرد: ما در این کنگره مهمان شهدا هستیم و به اینجا نیامده ایم که یاد شهدا را زنده کنیم؛ بلکه آمده‌ایم که شهدا ما را زنده کنند و آمده ایم که تا غبطه بخوریم و از آنها الگو بگیریم. ما اینجا آمده‌ایم که شهدا فاتح قلب‌های ما شوند.

امام جمعه موقت شهر اهواز خاطرنشان کرد: نمی‌دانم از معجزات و ایثار کدام شهید بگویم؛ چرا که هر یک از شهیدان برای خود عالمی داشتند و باید تک تک این شهیدان را باید به رخ تمام جهانیان بکشیم.

حجت‌الاسلام حاجتی با تاکید بر اینکه منش و روش شهدا به عنوان الگوی نسل جوان ثبت و ضبط شود تصریح کرد: شهیدان به عنوان الگوی بزرگی هستند که یاد و خاطر آنها هیچگاه فرسوده نمی‌شود و از بین نمی‌رود و اگر ما این‌ الگو‌ها را به آیندگان معرفی نکنیم قطعا به نسل آینده خیانت کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه دشمن به گنج‌های نهفته ای که در کشور ما وجود دارد پی برده است و هدف اصلی اش از بین بردن آنها است، بیان کرد: ما شهدای دانشمند بسیاری داریم که دشمن فهمید که با حضور آنها جای نفس کشیدن ندارد و هدفش را بر نابودی آنها پایگذاری کرد، اما شما دانشجوها باید از آنها الگو بگیرید و راه آنها را ادامه دهید تا دشمن به هدفش نرسد.

حجت‌الاسلام حاجتی با اشاره به اینکه شهدا همان افراد الگوی امروز و آینده ما هستند، بیان کرد: امام راحل فرموده اند که «آثار خون شهیدان خود را در آیندگان جستجو کنید» و در واقع ایشان امروز و الگوبرداری مردم از شهدا را دیده بودند.

وی اضافه کرد: با این کنگره‌ها است که جوانان با شهدا و دوران دفاع مقدس آشنا می شوند؛ زحمات مسئولان در برگزاری کنگره‌های شهدا که به انقلاب، کشور، عامه جامعه، دانشگاه‌ها، دانشحویان و جوانان و نوجوانان خدمت بزرگی می‌کنند جای تشکر دارد.

امام جمعه موقت شهر اهواز اظهار داشت:یکی از بزرگترین تهدیدهایی که تبدیل به فرصت شد جنگ تحمیلی به جمهوری اسلامی بود که تمام دنیا توسط عامل خود صدام حسین با هدف تجزیه ایران با تمام تجهیزات و ادوات نظامی پیشرفته به میدان رزم آمدند ولی موفق به اجرای نقشه‌های خود نشدند و تهدید صد در صدی به فرصت برای ایران اسلامی تبدیل شد.

وی با اشاره به اینکه غربی‌ها به رشادت‌های شهیدان و غیرت ایرانی‌ها پی برده اند، اذعان کرد: ما هنوز نمی‌دانیم شهدا چه کرده اند و چه موجی آفریده اند، ما هر چه در میهن و انقلاب خود داریم مدیون خون شهدا هستیم آنها امنیت و آزادی امروز ما را فراهم ساختند.

حجت‌الاسلام حاجتی وصیت نامه شهدا را به‌عنوان «چراغ راه» یاد کرد و گفت: خواهش من این است که این وصیت نامه‌های شهیدان را مطالعه کنید چرا که با اینها می‌شود راه سعادت را پیدا کرد و به رستگاری رسید.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه