رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
  • کد خبر : ۵۲۴۴
  • مشاهده :  11 بازدید
  • چاپ خبر : سلطه اقتصادی دشمن از جمله خرمشهرهایی است که باید آزاد شود

سلطه اقتصادی دشمن از جمله خرمشهرهایی است که باید آزاد شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین در دیدار دانشجویان بسیجی دانشگاه فرهنگیان قزوین که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان قزوین برگزار شد با اشاره بر اینکه ویژگی‌های معلمی توضیح واضحات است بیان کرد: معلم باید خودش عالم باشد، مگر می شود عالم نباشد […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین در دیدار دانشجویان بسیجی دانشگاه فرهنگیان قزوین که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان قزوین برگزار شد با اشاره بر اینکه ویژگی‌های معلمی توضیح واضحات است بیان کرد: معلم باید خودش عالم باشد، مگر می شود عالم نباشد منتهی هرکس عالم نیست هرکس جزوه حفظ کرد هرکی کتاب خواند هرکس انباشتی از معلومات و اطلاعات شد معلم است؟

امام جمعه قزوین با بیان اینکه اولین آیاتی که بر پیغمبر اکرم(ص) نازل شد آیات سوره علق بود ابراز داشت: هر چیزی در هر رشته علمی باشد مثل شیمی، فیزیک، ریاضی و همه این‌ها اسم رب هستند یعنی نشان خدا دارند. مخلوق رب هست یعنی آیه و نشانه هست نشانه هر چیزی را به تنهایی نگاه کنیم آیه می‌شود.

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: وقتی این نشانه‌ها را کنارهم بچینیم آدرس می‌شود، مثل اینکه شما وارد شهر قزوین می‌شوید از شهر دوری آمده‌اید اینجا درس بخوانید می‌بینید که تابلویی نوشته دانشگاه فرهنگیان این نشانه است بعد می‌روید جلوتر در خیابانی و میدانی دیگر نوشته دانشگاه فرهنگیان، این دانشگاه فرهنگیان در جای جای شهر تک تک نشانه شده و استمرارشان نشانی و آدرس می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: خداوند می‌فرماید تک تک موجودات عالم نشانه و آیه است تک تک موجودات عالم نشانه خداشناسی‌اند و مجموعه‌شان هم نشانی و آدرس خدا هستند که همه خدا را پیدا می‌کنند. آیا ما الان در دانشگاه هایمان فصاهای درس و فرهنگی مان این نگاه وجود دارد این نگاه حاکم است ممکن است جزیره ای باشد اما حاکمیت نیست.

امام جمعه قزوین با اشاره به آیات قرآن کریم مطرح کرد: وقتی انسان را خلق کردم همینکه خداوند مخاطبی مثل انسان، موجود چنین مهمی مثل انسان پیدا کرد خودش را معرفی میکند قبلا برای کسی که معرفی میکرد انسان نبود، انسان اشکار شد اقرا و ربک الاکرم خودش را که میخواهد معرفی کند نخستین نشانه ای که از خودش می‌دهد وبارزترین ویژگی که از خودش می‌دهد کرامت است

وی اضافه کرد: خداوند در آیه بعد می فرماید توهم از من هستی انا لله وانا الیه راجعون بوی مرگ برایمان می دهد ولی بوی حیات دارد وعجیب است و در ایه ی ٧٠سوره اسرا می فرماید ولقد کرمنا بنی ادم من رب اکرم هستم وشما ام با کرامت شالوده وجودتان ساخته شده چقدر با هم جوردر میایند خداودند میخواهد بگوید باهم رفیقیم با هم اشناییم همدیگر را میشناسیم وقتی گفتم الست بربکم شما گفتید بلی، برای چه گفتید بلی، برای اینکه من اکرم بودم شما هم کریم بودید.

آیت‌الله عابدینی در ادامه اذعان کرد: بعد می‌فرماید که این دانشگاه عالم، سوره مبارکه علق نشان میدهد که این عالم همه اش دانشگاه است همه اش مدرسه است همه چیز عالم کلمات هستند خداوند معلم و انسان دانشجو هست اقرا هم مدرسه و دانشگاه هست به این معنا که مطالعه کنید بیندیشید. در این مدرسه کتاب درسی استاد چگونه است؟ قرآن می فرماید انه لقران کریم کتاب هم با اسناد و دانشجو سنخیت دارد و به رسول کریم هم نازل شده انه لقول رسول کریم وفرشته کرامت که جبرئیل است.

وی بیان کرد: فرشتگانی که با جبرئیل قرآن را آوردند میفرماید فصحف مکرمة مرفوعة مطهرة صحف مکرمه یعنی دلهای شما باید صحیفه‌های کرامت باشد تا لیاقت قرآن را داشته باشد هرچیزی که با کرامت منافات دارد نمی گذارد که شما قرآن را دریابید لذا هم باید کرامت و هم طهارت باشد.

این مفسر قرآن خاطرنشان کرد: آنهایی که طهارت و پاکی دارند قرآن را درک می کنند طهارت هم فقط غسل و وضو نیست؛ لقمه حرام و ربا بخورد، به فرزند، پدرو همسایه‌اش ظلم کند، صداقت نداشته باشد و دروغ بگوید نمی‌تواند قرآن را درک کند.

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: خدای متعال گفت که من رب اکرم هستم اقرا و ربک الاکرم بعد گفت که من معلم هستم الذی علم بالقلم علم یعنی تعلیم داد.چه کسی تعلیم داد؟ خدا تعلیم داد، من زمانی می‌توانم ادعای معلمی کنم که رابطه تنگاتنگی با خدا داشته باشم. اگر من رابطه تنگاتنگ‌ام با استادی که بوی از خدا نبرده و معلوم نیست نماز هم چطور می خواند حالا ببینید ما چقدر به اساتید نورانی نیاز داریم.

وی تصریح کرد: ما باید قسط و عدالت را برجسته کنیم، السماوات و الارض آسمانها و زمین‌ها بر اساس قسط و عدل استوار هستند وگرنه همه چیز به هم می خورد. آموزه‌های دینی که ما باید به مردمان آموزش دهیم و خودمان آموزش ببینیم سلطه ناپذیری است.

امام جمعه قزوین تاکید کرد: اگر ما تولید کالای ایرانی که تأکید رهبر فرزانه انقلاب هست را جدی نگیریم یعنی سلطه اقتصادی دشمن را بر خومان پذیرفتیم،دلاورمردان ما خونشان را نثار کردند خرمشهر را آزاد کردند ما هم بیاییم اقتصادمان را وابستگی به اجانب آزاد کنیم. ما الان زیر سلطه اقتصادی هستیم خیلی جاها سلطه دشمن را از خودمان دور کنیم گویا اینکه دشمن فلج شده و ما قوام پیدا کرده‌ایم و سر پا شدیم اینها مسئالی است که ما باید به آن بپردازیم وبه دیگران هم نشان دهیم.

آیت‌الله عابدینی با اشاره به آیه ۱۳۸سوره نساء اظهار کرد: به منافقین بشارت بده که عذاب دردناک انتظارشان را می کشد،تهدید بسیار سختی است خدایا منافقین چه کسانی هستند؟ همین سازمان مجاهدین خلق فقط منافق‌اند؟ می فرماید الذین یتخذون الکافرین اولیا من دون المومنین آنهایی که آمریکا را کدخدای خودشان می دانند، آب و نانشان، مبارزه با ریزگردها، موفقیت جامعه‌شان و همه اینها را به دشمن گره می‌زنند؛ آن هایی که آمدند در دانشگاه تهران فریاد زدند که اگر آنها یک موشک بزنند ما چه کار کنیم؛ آنهایی که شب قبل از مذاکره گفتند خزانه ما خالی است، اینها منافقند. الذین یتخذون الکافرین اولیا من دون المومنین ، ایبتغون عندهم العزه آیا این ها عزت را نزد دشمنان می‌دانند؟ فان العزه لله جمیعا همه‌ی عزت ها نزد خداست.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه