رفتن به بالا
  • شنبه - ۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۶
  • کد خبر : ۵۳۲۶
  • مشاهده :  590 بازدید
  • چاپ خبر : نامه قرارگاه مطالبه گری شهیداحمدی روشن بسیج دانشجویی به نمایندگان مجلس شورای اسلامی قزوین برای اعلام مواضع FATF

نامه قرارگاه مطالبه گری شهیداحمدی روشن بسیج دانشجویی به نمایندگان مجلس شورای اسلامی قزوین برای اعلام مواضع FATF

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ناحیه بسیج دانشجویی از قزوین؛ قرارگاه مطالبه گری شهید احمدی روشن و شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین از نمایندگان مردم قزوین و حومه در مجلس شورای اسلامی درنامه ای تقاضا کردند تا به FATF رای منفی داده و ضمن اعلام مواضع رسمی خود به صورت قاطع دیگر […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ناحیه بسیج دانشجویی از قزوین؛ قرارگاه مطالبه گری شهید احمدی روشن و شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین از نمایندگان مردم قزوین و حومه در مجلس شورای اسلامی درنامه ای تقاضا کردند تا به FATF رای منفی داده و ضمن اعلام مواضع رسمی خود به صورت قاطع دیگر نمایندگان مجلس را نیز آگاه نمایید.

که متن نامه به صورت ذیل میباشد:

رهبر معظم انقلاب اسلامی: معاهدات و کنوانسیون‌های بین المللی ابتدا در اتاق‌های فکر قدرت‌های بزرگ و برای تأمین منافع و مصالح آن‌ها پخت و پز می‌شود و سپس با پیوستن دولت‌های همسو یا دنباله¬رو یا مرعوب، شکلِ به ظاهر بین‌المللی می‌گیرد به‌گونه‌ای که اگر کشور مستقلی مانند ایران، آن‌ها را قبول نکند او را مورد هجوم شدید قرار می‌دهند که مثلاً ۱۵۰ کشور پذیرفته اند شما چطور آن را رد می‌کنید؟

نمایندگان محترم مردم شریف استان قزوین در مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم
با صلوات بر محمد(صل الله علیه و آله و سلم) و آل محمد (علیهم¬السلام) و با احترام با توجه به ارسال لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم از سوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به صحن علنی مجلس به استحضار می¬رساند:
ارجاع این لایحه از سوی دکتر لاریجانی به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خلاف آیین¬نامه داخلی مجلس بوده که این تخلف در اظهار نظر برخی اعضای این کمیسیون ابراز شده است؛ این موضوع سیاسی بودن این پیگیری از سوی رئیس مجلس را بیش از پیش به اذهان جامعه متبادر می¬کند.
حق تحفظ یا همان حق شرط که برخی موافقان این لایحه در نپذیرفتن تعریف غرب در خصوص ترورسیم به آن استناد می¬کنند در حقوق بین¬الملل جایگاهی ندارد و جناب آقای دکتر محمدی رئیس محترم کمیسیون اصل ۹۰ در جمع دانشجویان دانشگاههای استان این موضوع را تایید نمودند.
چرا گروههای تروریستی جمله منافقین، داعش و الاحوازیه (که همگان ناظر شرارت کور و ناجوانمردانه آنان در اهواز بودند) در لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی نیستند و به راحتی با بانکهای اروپایی در تعامل بوده و آشکارا مورد حمایتهای مالی و تسلیحاتی دول اروپایی از جمله فرانسه می¬باشند.
اگر همکاری با FATF قرار است گره از مشکلات اقتصادی کشور باز نماید و به گفته برخی موافقان این لایحه باعث کاهش قیمت دلار و بهبود وضعیت معیشت مردم بشود چرا تاکنون و با گذشت حدود دو سال از تعلیق ایران از لیست سیاه آن، وضعیت اقتصادی کشور در حوزه تولید و ارز و معیشت مردم متاسفانه بدتر از قبل نیز شده است؟
باتوجه به اظهارنظرهای برخی مقامات آمریکایی از جمله:
مندلکر معاون وزارت خزانه¬داری آمریکا: ایران باید بندهای مرتبط با FATF را اجرا و مجلس ایران باید آن را تصویب نماید!!!
مارشال بیلینگزلی دستیار وزارت خزانه¬¬داری آمریکا و همان رئیس FATF: در جلسه‌ای روز سه‌شنبه (۲۱ اوت/۳۰ مرداد) به نقش این گروه در پیشبرد برنامه تحریم‌ها علیه ایران اعتراف کرده است.
خوان زاراته، معاون سابق مدیریت مبارزه با تروریسم و جرائم مالی در وزارت خزانه داری آمریکا: وی برای تبیین بهتر جایگاه FATF در فشار بر ایران، می‌¬گوید: برای قرار دادن ایران در تنگنا و سخت¬‌تر کردن شرایط برای این کشور، به حضور کامل FATF نیاز است. برای این¬که ایران از نظام مالی منزوی شود، لازم است FATF برای تایید قضاوت¬‌هایی پیرامون نظام مالی ضد پولشویی و مبارزه با تروریسم مداخله کند. دنی گلاسر و چیپ پونسی، دو دیپلمات برجسته در فضای مالی جهانی و متخصص در بحث مبارزه با پولشویی از سوی ایالات متحده یک فرایند مطمئن را در درون نظام FATF گنجاندند که رژیم ایران را تحت نظارت‌¬های دقیق قرار می داد.
متاسفانه در این بین برخی مسئولین و نمایندگان مجلس از جمله آقایان شمخانی و کواکبیان تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم را نوعی مقابله با آمریکا می¬دانند!!!
مهمترین دلیل دولت برای همکاری با FATF عدم همکاری بانکهای خارجی با جمهوری اسلامی است؛ مساله اصلی عدم همکاری بانکهای خارجی با ایران لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی نیست بلکه ساختار تحریمهای فراسرزمینی و جریمه¬های سنگین آمریکاست، که راه حل این مشکل انعقاد پیمانهای پولی دوجانبه و چند جانبه به همراه استفاده از پیام¬رسانهای موازی و حذف سوئیفت از شبکه بانکی کشور همچون کشورهای چین و روسیه می¬باشد.
با این اوصاف و ضمن تشکر از موضع¬گیری آقایان محمدی و بابایی صالح در اعلام مخالفت با FATF از شما نمایندگان محترم استان تقاضا داریم با در نظر گرفتن وضعیت اقتصادی کشور و همچنین با عنایت به استقلال و عزت ملی به این لایحه رای منفی داده و ضمن اعلام موضع رسمی خود به صورت قاطع دیگر نمایندگان مجلس را نیز آگاه نمایید.
بسیج دانشجویی دانشگاههای استان رسالت خود می¬داند در راستای دفاع از منافع ملی و حمایت از حقوق ملت ایران به نمایندگان مجلس شورای اسلامی هشدار دهد که استقلال و عزت ملی و منافع مردم کشور را فدای منافع گروه¬های خاص و لابی¬های قدرت و ثروت ننماید؛ همچنین بسیج دانشجویی نحوه¬ی موضع¬گری شما نمایندگان محترم استان در قبال این لایحه را رصد کرده و با ابزارهای مختلف به استحضار عموم مردم شریف استان می¬رساند.

قرارگاه مطالبه گری شهید احمدی روشن و
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای استان قزوین

fatffffffffff1111111111

ffffffffffffffff

انتهای پیام./

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه