رفتن به بالا
  • پنج شنبه - ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
  • کد خبر : ۵۴۲۹
  • مشاهده :  320 بازدید
  • چاپ خبر : اولین مراسم سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه آزاد بوئین زهرا برگزار شد

اولین مراسم سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه آزاد بوئین زهرا برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی قزوین، صبح امروز اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه آزاد واحدبویین زهرا باحضور شعبان نژاد ریاست دانشگاه، علی رحمانی فرماندار شهرستان بوئین زهرا، حجت السلام والمسلمین رضوانی امام جمعه بوئین زهرا، سرهنگ ملک محمدی فرمانده سپاه شهرستان بوئین زهرا و قهرمانی، ریاست نیروی انتظامی شهرستان بوئین زهرا، در […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی قزوین، صبح امروز اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه آزاد واحدبویین زهرا باحضور شعبان نژاد ریاست دانشگاه، علی رحمانی فرماندار شهرستان بوئین زهرا، حجت السلام والمسلمین رضوانی امام جمعه بوئین زهرا، سرهنگ ملک محمدی فرمانده سپاه شهرستان بوئین زهرا و قهرمانی، ریاست نیروی انتظامی شهرستان بوئین زهرا، در نمازخانه این دانشگاه برگزار شد.

دکترشعبان نژاد، ریاست دانشگاه آزادواحدبویین زهرا ضمن تبریک ایام دهه فجر وعرض تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) به اهمیت انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است ودانشگاه آزاد اسلامی توانسته در جمهوری اسلامی در زمینه های مختلف نقش آفرینی کند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی از پرچمداران کارهای علمی وفرهنگی درکشوراست که درحال حاضر ۱میلیون ۴۰۰ هزار دانشجودارد وتا امروز ۲میلیون و۵۰۰ هزار فارغ التحصیل داشته است واین یکی ازافتخارات ودستاوردهای دانشگاه آزاد در کشور میباشد.

شعبان نژاد در ادامه گفت: این ششمین برنامه یادواره شهدا در دانشگاه آزاد واحدبویین زهرا میباشد که این نشان از اهمیت بالای مقام شهدا وامورات فرهنگی دراین دانشگاه دارد.

 

درادامه سرهنگ رستم علی رفیعی فرمانده لشگرسیدالشهدا استان البرز که مدعو ویژه این مراسم بود گفت: چرا شهیدان ما ماندگار شدند؟ تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله) این است که  وقتی ما از شهیدان تعریف و تمجید می کنیم،یا از پدران و مادران آنها تمجید و تعریف می‌کنیم، احساساتی نشده ایم، کسی ما را متهم نکند که در فراق یک جوان، همراه خانواده اش شده ایم و احساساتی عمل میکنیم، نه از این جنگ ها در تاریخ بشریت کم اتفاق نیفتاده است تاریخ پر از درگیری است.

حقیقت های درستی که میروند در فهم نادرست تاریخ به فراموشی رود ولی شهیدان آن ها را احیا کردند. ما آن حقیقت را تمجید و تعریف می‌کنیم. آن حقیقت ها کارنامه چهل سالگی انقلاب است.

فرمانده لشگر۱۰ سیدالشهدا ادامه داد: نیت ها صادق نباشد کار ها به سرانجام نمی رسد. وقتی که از شهیدان  سخن می گوییم،  از این سلوک گفته می شود که پای امامین انقلاب، پای مردم ایستاده ایم،  اما دنبال نام و نشان نیستیم.

رفیعی گفت:  دانشگاه آزاد یک اسطوره‌ای را در جبهه مقاومت تقدیم کرد. سید ابراهیم جبهه مقاومت، شهید مصطفی صدرزاده. از این شهدا باید حرف های زیادی گفته شود و جوانان نیز باید به خود ببالند که این چنین گوهر هایی را در کنارشان دارند.

 

انتهای پیام./

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه