رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
  • کد خبر : ۵۴۵۰
  • مشاهده :  166 بازدید
  • چاپ خبر : مسئولان کشور نباید معیشت مردم را به اجرای FATF گره بزنند/CFTیعنی فاصله گرفتن از اقتصاد مقاومتی
مسئول قرار گاه مطالبه گری شهید احمدی روشن:

مسئولان کشور نباید معیشت مردم را به اجرای FATF گره بزنند/CFTیعنی فاصله گرفتن از اقتصاد مقاومتی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ناحیه بسیج دانشجویی قزوین،  ظهر امروز(جمعه) سعید رضایی، مسئول قرارگاه مطالبه گری شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی قزوین در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه ضمن اشاره به مسئلهAFTF و مشکل ساز بودن این لایحه برای آینده کشور گفت: پس از خروج آمریکا از برجام دولتمردان کشور ما به […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ناحیه بسیج دانشجویی قزوین،  ظهر امروز(جمعه) سعید رضایی، مسئول قرارگاه مطالبه گری شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی قزوین در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه ضمن اشاره به مسئلهAFTF و مشکل ساز بودن این لایحه برای آینده کشور گفت: پس از خروج آمریکا از برجام دولتمردان کشور ما به فکر ادامه دادن آن با کشور های اروپایی بودند. که اروپایی ها هم فراتر از شعار پیش نرفتند و خود ناقص برجام شدند.

وی افزود: در اواخر سال گذشته، کشور آلمان در اقدامی توهین آمیز، از سوخت رسانی به هواپیمای وزیر امور خارجه ایران امتناع کرد و فرانسه نیز در برپایی نمایشگاه مواد غذایی به ایرانی ها نه تنها به عنوان غرفه دار بلکه به عنوان بازدید کننده هم اجزاه ندادند که وارد شوند، این دو مورد، نمونه کوچکی از اقدامات ناقض برجام در سال های اخیر است.

مسئول قرارگاه مطالبه گری شهید احمدی روشن تصریح کرد: چرا مسئولان کشور اقتصاد و معیشت مردم را به اجرای برجام و AFTFگره زده اند. راه حل مشکلات در درون کشور است.  اکنون سه سال از اجرای برجام سپری شده است و در حال حاضر اروپا در جایگاه بدهکار است و باید به جهت بی عملی در اجرای تعهدات برجامی خود پاسخگو باشد.

 

وی با بیان اینکه پیوستن به لوایح پالرمو وCFT به ضرر کشور خواهد شد، گفت: پیوستن به این لوایح به این معنی است که ایران با هیچ کشوری در خصوص دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران، همکاری نکند. همچنین جمهوری اسلامی ایران متعهد می شود که با حزب الله لبنان و گروه های مقاومت در کشور های منطقه قطع همکاری کند.

 

سعید رضایی اظهار داشت: یکی از آثار زیان بار اجرای FATF بر اقتصاد کشور، فاصله گرفتن از اقتصاد مقاومتی است. اقتصاد مقاومتی یعنی نگاه به داخل و دل بریدن از کشور های دیگر.

 

مسئول قرارگاه شهید احمدی روشن در بخش دیگر از صحبت های خود به مشکلات موجود در دانشگاه های استان اشاره کرد و گفت: در خبرها شنیده ایم که یکی از اساتید دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) که سال ۸۹ بنا به دلایلی بهد از بیست سال سابقه از دانشگاه اخراج شده، دوباره بازگشت به کار شده است، ما از مسئولان دانشگاه اما م خمینی(ره) درخواست میکنیم که این مسئله را پیگیری نماید.

وی در ادامه بیان کرد: همچنین صحبت هایی از فروش کرسی های پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شنیده میشود. اگر چنین باشد، حق آن دانشجویی که سال ها برای اینکه به کرسی پزشکی برسد زحمت کشیده، ضایع خواهد شد. امیدوارم مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان این مورد را نیز پیگیری کند.

 

 

انتهای پیام./

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه